wawainfo.pl > Praga-Południe

Praga-Południe

Dzielnica Praga-Południe

Praga Południe
17.06.2022 02:02 Późną nocą odnaleźli zaginionego 12-latka. Chłopiec zaczął uciekać przed policją

Przed rozpoczęciem roku szkolnego zgłoszono zaginięcie 12-latka. Matka nie wiedziała, gdzie może przebywać chłopiec, ani z kim mógł spotkać się spotykać. W środku nocy funkcjonariusze natrafili na błąkającego się nastolatka. Przestraszony, próbował uciekać. Poszukiwania prowadziła praska policja. Matka zgłosiła zaginięcie syna 31 sierpnia po godzinie 23:00. Mieszkanka Warszawy nie miała pojęcia, gdzie mógł udać się chłopiec.

gradobicie
19.03.2022 03:39 Gradobicie w Warszawie

Gradobicie w Warszawie. Zaczęło się od Pragi-Południe, gdzie chwilę po godzinie 16 zaczął padać grad. Okazuje się, że zjawisko tylko początkowo wydawało się lokalne. Po kilkunastu minutach aura gwałtownie zmieniła się również w pozostałych dzielnicach. Straż pożarna poinformowała, że do godziny 16.40 nie było interwencji w związku z załamaniem pogody.- Nie mamy żadnych zgłoszeń dotyczących gradobicia - przekazał redakcji Wawa Info st. kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Grochowska
19.03.2022 03:38 Poważny wypadek na Pradze-Południe

Wypadek na ul. Grochowskiej. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu jest już policja, straż pożarna i pogotowie.Zablokowana jest ulica Grochowska od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna.

Zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku na ul. Grochowskiej na Pradze Południe
19.03.2022 03:38 Zarzuty dla kierowcy, który zbiegł z miejsca wypadku na ul. Grochowskiej. Miał sądowny zakaz prowadzenia pojazdów

Śledczy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie motocyklisty na Grochowskiej. Kierujący jednośladem w wyniku zdarzenia zmarł, a kierujący samochodem marki Renault uciekł z miejsca zdarzenia. Właśnie usłyszał zarzuty.Przełom w sprawie śmiertelnego potrącenia na Grochowskiej. Kierowca, który po potrąceniu motocyklisty uciekł z miejsca zdarzenia, został znaleziony dzięki pomocy psów tropiących.O sprawie informowaliśmy 21 lipca. Początkowo ratownicy obecni na miejscu walczyli o życie motocyklisty. Reanimacja nie przyniosła jednak efektów i stwierdzono jego zgon.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 03:34 Makabra na Pradze-Południe. Przechodzeń znalazł zwłoki bez oczu

Koszmarnego odkrycia dokonał pewien przypadkowy przechodzeń spacerując po Pradze-Południe. Mężczyzna chciał pójść gdzieś “za potrzebą”, jednak gdy nie mógł nic znaleźć, wszedł do pustostanu. Tam czekała go bardzo makabryczna niespodzianka. W środku leżały rozkładające się zwłoki.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:32 Mecz Polska-Anglia. WTP wprowadza liczne objazdy

8 września o godzinie 20:45 na stadionie PGE Narodowym ruszy mecz Polska-Anglia. Warszawski Transport Publiczny wprowadził szereg zmian i objazdów na czas przedsięwzięcia. Pierwsze utrudnienia zaczną się o 18:30.Osoby uprawnione do wejścia na stadion będą mogły nieodpłatnie skorzystać z transportu zbiorowego - Kolei Mazowieckich, Warszawskich Kolei Dojazdowych, tramwajów, metra oraz autobusów. Z okazji można skorzystać od dnia 8 września, od godziny 6:00 do 9 września do godziny 1:00.Od 22:30 do 00:30 między 8 a 9 września ZTM i Koleje Mazowieckie będą wzajemnie honorować bilety.

Praga Południe
19.03.2022 03:31 Praga Południe. Poważne zderzenie, kierowca potrącił 10-latka

Praga Południe. Na zielonych światłach kobieta potrąciła 10-latka. Pomoc przyszła ze strony przypadkowego przechodnia. Matka 10-latka skontaktowała się z naszą redakcją, opisując przebieg zdarzenia. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia, w okolicach godziny 13:00. Tuż przy skrzyżowaniu ulic Podskarbińskiej i Grochowskiej doszło do potrącenia 10-latka.

Wawa Info
19.03.2022 03:29 Wypadek na Pradze-Południe. Taksówkarz prowadził pod wpływem alkoholu

Kolejny wypadek w Warszawie. Na skrzyżowaniu ulicy Grochowskiej z Terespolską zderzyły się dwa samochody marki Audi i Toyota. Kierowca taksówki prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jedna osoba jest ranna.

Motocyklista
19.03.2022 03:29 Motocyklista nie żyje. Trwają poszukiwania kierowcy, który potrącił go na Grochowskiej

Nie żyje motocyklista potrącony przez samochód na ul. Grochowskiej. Policja poszukuje sprawcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia.Na miejsce wezwano prokuratora, który zajmie się wyjaśnianiem sprawy.

Policja
19.03.2022 03:29 Akcja służb na Gocławiu. W akcji policja, pogotowie i strażacy

Przed blokiem przy ul. 21 Pułku Piechoty Dzieci Warszawy na Pradze-Południe pojawiły się służby. Interwencja na Gocławiu wzbudziła spore zainteresowanie. Na osiedle zbiegł tłum gapiów.Pod blokiem numer 5 pojawiły się straż pożarna, policja i karetka pogotowia.Jak udało nam się ustalić u dyżurnego policji, służby otrzymały zgłoszenie, że w mieszkaniu na szóstym piętrze mogą znajdować się zwłoki. - Decyzją policji otworzono drzwi w mieszkaniu i udostępniono służbom dostęp do lokalu - mówił st. kpt. Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej. Do momentu publikacji naszego artykułu policjanci ani strażacy nie udzielali więcej informacji.

Naderwany został dach budynku technikum na Saskiej Kępie
19.03.2022 03:28 Wiatr zerwał fragment dachu technikum

Straż pożarna pracuje przy naderwanym dachu technikum w alei Stanów Zjednoczonych. Nad Warszawą przechodzi gwałtowna burza. Silny wiatr uszkodził dach jednej ze szkół. Na miejscu natychmiast pojawiły się zastępy strażaków.

Wypadek
19.03.2022 03:28 Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Wypadek w Warszawie. Kierująca lexusem wjechała w pieszego. Kobieta tuż po wypadku dostała drgawek.Do wypadku doszło póżnym wieczorem w niedzielę tuż przed godziną 23:00. Na miejscu zdarzenia był nasz reporter. Incydent ma miejsce na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa Nila i Meissnera.

Wodociągi
19.03.2022 03:27 Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Na al. Waszyngtona, pomiędzy ulicami Kinową i Grenadierów doszło do uszkodzenia linii wodociągowej. Pod wodą znalazły się chodniki, ulice i część linii tramwajowej. Sprawą zajmuje się już pogotowie wodociągowe, a pojazdy kierowane są objazdami. Uruchomiono również dodatkową linię wahadłową. Nie wiadomo, ile potrwa usuwanie utrudnień.