Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"

Autor Alicja Guz - 2 Maja 2020
remont wiaduktu na Przyczółku GrochowskimŹródło: wawainfo.pl

Ruszyła długo wyczekiwana przebudowa wiaduktu na Przyczółku Grochowskim. Jednak prace te to nie tylko utrudnienie dla kierowców, ale również nieprzespane noce dla mieszkańców okolicznych bloków. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Wszystko zgodnie z planem

Jak informowaliśmy już wcześniej, 30 kwietnia ruszyła przebudowa wiaduktu nad al. Stanów Zjednoczonych. Zamknięto drogę i zorganizowano objazdy, mające ułatwić kierowcom poruszanie się do momentu zakończenia prac. Wiadukt został całkowicie zamknięty. W zamian, w al. Stanów Zjednoczonych pojawiło się tymczasowe przejście dla pieszych. Zgodnie z planem, prace remontowe mają potrwać do grudnia.

Robotnicy pracują przez całą dobę

Nie tylko kierowcy odczuwają utrudnienia związane z trwającym remontem. Prowadzone prace są też utrapieniem dla mieszkańców pobliskich osiedli. Co prawda, warszawiacy przyzwyczajeni są do hałasu, który towarzyszy całodniowym pracom na ciężkim sprzęcie. Mieszkańców dziwi jednak fakt, że remont jest kontynuowany również nocą.

Hałas nie daje spać

Jak relacjonują nasi czytelnicy, prace nad przebudową wiaduktu rozpoczęły się 30 kwietnia o godz. 22:00 i… trwały całą noc. Jak udało nam się ustalić, robotników nie obowiązują zasady ciszy nocnej. W związku z tym okoliczni mieszkańcy muszą przywyknąć do zasypiania przy akompaniamencie koparek i młotów wyburzeniowych. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Jakuba Dybalskiego z Zarządu Dróg Miejskich: "Te prace nie potrwają długo, bo chodzi o rozebranie tego wiaduktu. Mogę tylko przeprosić, że tak się dzieje, natomiast to jest duży wiadukt jeszcze z lat 70. i nigdy nie był remontowany. Musi zostać rozebrany, żeby został zbudowany od nowa, dlatego tak to wygląda". - Mogę tylko prosić o cierpliwość - dodaje. W komentarzu pod postem umieściliśmy nagranie, na którym słychać jak bardzo uciążliwy jest hałas:

Z myślą o kierowcach

Co ciekawe, z rozmowy z rzecznikiem prasowym Zarządu Dróg Miejskich jasno wynika, że przy tworzeniu harmonogramu prac wzięto pod uwagę wyłącznie kierowców pojazdów, niemal całkowicie pomijając mieszkańców okolicznych osiedli. - Te prace są tak ułożone, żeby były jak najmniej uciążliwe, jeśli chodzi o ruch drogowy - tłumaczył Jakuba Dybalski. W tej sytuacji pocieszający mieszkańców Grochowa może być jedynie fakt, że wyremontowany wiadukt zapewni bezpieczeństwo i wygodę przemieszczania się wszystkim uczestnikom ruchu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News