Koronawirus na komendzie policji. Trzech funkcjonariuszy zakażonych

Autor Alicja Guz - 17 Kwietnia 2020
Koronawirus na komendzieŹródło: policja

Trzech policjantów z Komendy Rejonowej Policji na Pradze Południe jest zakażonych koronawirusem. Kwarantannę odbyło 28 pracowników policji. Wszyscy otrzymali negatywny wynik testu. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koronawirus na komendzie

Jak podaje rzeczniczka południowopraskiej komendy trzech policjantów uzyskało wynik pozytywny. - 28 innych osób odbywało kwarantannę, która została już zakończona. Te osoby zostały przebadane i ich wyniki testów były negatywne - powiedziała nadkom. Joanna Węgrzyniak. I dodała, że w momencie, kiedy pojawiła się informacja o zakażeniu, wszystkie osoby, które miały kontakt z funkcjonariuszami zostały odizolowane i skierowane pod procedury, którymi zajmuje się sanepid.

Kiedy doszło do zakażenia?

Funkcjonariusze nie chcą podać, kiedy i w jaki sposób mogło dojść do zakażenia. Rzecznik policji z Pragi-Południe utrzymuje, że wszelkie środki ostrożności zostały zachowane. - Wszelkiego rodzaju środki ostrożności, wyposażenie policjantów w środki ochrony osobistej było wprowadzone wraz z pojawieniem się tego problemu (koronawirusa - red.) i powszechnych zaleceń. Nasza instytucja i nasi policjanci również się do tego stosują. Przestrzegamy wszystkich tych norm. Dlatego też w sytuacji, kiedy pojawiło się zagrożenie, to wszystkie dalsze nasze kroki były wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami - wyjaśniła nadkom. Joanna Węgrzyniak.

Komenda działa

Komenda działa w sposób normalny. - My funkcjonujemy zawsze. 24 godziny na dobę jesteśmy dla mieszkańców i ta sytuacja w żaden sposób nie wpłynęła na ciąg naszej służby i na zadania, które teraz ze zwiększoną siłą wykonujemy - mówi nadkom. Węgrzyniak. - Życie i zdrowie policjantów, ich rodzin oraz oczywiście mieszkańców wobec których podejmujemy interwencje i którym mamy zapewniać bezpieczeństwo, jest dla nas najważniejsze. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, żeby wszystkie te procedury były zachowane i żeby każdy był bezpieczny - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News