40 km/h na trasie Łazienkowskiej. Prawym jadą wolno, lewym nadal pędzą

Autor - 26 Maja 2020
40 km/h na trasie ŁazienkowskiejŹródło: Karolina Kraushar/ wawainfo.pl

Od wtorku na Trasie Łazienkowskiej kierowcy muszą zwalniać do 40 km/h. W nocy drogowcy odsłonili znaki informujące o nowym limicie dozwolonej prędkości. Sprawdziliśmy jak sytuacja wyglądała pierwszego dnia. gdy wprowadzono ograniczenia. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Trasa Łazienkowska do przebudowy

Ograniczenie prędkości na Trasie Łazienkowskiej do 40 km/h to wynik złego stanu obiektu. Jak pisaliśmy już na Wawa Info, konstrukcja pochodzi z lat 70. ubiegłego wieku i wyniku trwającej 50 lat eksploatacji traci nośność. Już teraz nośność obiektów utrzymywana jest za pomocą podpór. Żeby zapobiec dalszym uszkodzeniom konstrukcji konieczne stało się ograniczenie prędkości pojazdów na trasie do 40 km/h na obu jej pasach (odcinek 400 m). Ponadto, na lewym, wewnętrznym pasie obowiązuje ograniczenie wagi pojazdu do 5 t. Wszystko to po to, żeby uchronić wiadukt od dalszych zniszczeń. Utrudnienia potrwają do czasu nieuchronnej przebudowy obiektu. Przetarg na inwestycję ma zostać ogłoszony latem 2020. Planowana jest wymiana obiektów oraz modernizacja. Wiadukt zostanie poszerzony, co stworzy miejsce dla pieszych i rowerzystów. Mają powstać również pochylnie zapewniające zjazd do przystanków Rozbrat. Czy jednak takie ograniczenia nie sparaliżują miasta?

Korki na Trasie Łazienkowskiej

Reporterka Wawa Info we wtorek rano obserwowała sytuację na miejscu. - Korki się nie tworzą. Kierowcy jadący prawym pasem w większości trzymają się przepisowej prędkości. Ci z lewego pasa poruszają się trochę szybciej. Jazda jest płynna, choć powolna. Znaki poziome i pionowe informują o ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Na lewym pasie w stronę centrum umieszczono także znaki poziome o obowiązującym na wiadukcie ograniczeniu masy pojazdu do 5 ton - relacjonowała Karolina Kraushar z Wawa Info. Na miejscu nie było ani policji, ani pracowników ZDM lub miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News