wawainfo.pl
40 km/h na trasie Łazienkowskiej

Karolina Kraushar/ wawainfo.pl

40 km/h na trasie Łazienkowskiej. Prawym jadą wolno, lewym nadal pędzą

26 Maja 2020

Autor tekstu:

redakcja wawa info

Udostępnij:

Od wtorku na Trasie Łazienkowskiej kierowcy muszą zwalniać do 40 km/h. W nocy drogowcy odsłonili znaki informujące o nowym limicie dozwolonej prędkości. Sprawdziliśmy jak sytuacja wyglądała pierwszego dnia. gdy wprowadzono ograniczenia. | www.wawinfo.pl -

Trasa Łazienkowska do przebudowy

Ograniczenie prędkości na Trasie Łazienkowskiej do 40 km/h to wynik złego stanu obiektu. Jak pisaliśmy już na Wawa Info, konstrukcja pochodzi z lat 70. ubiegłego wieku i wyniku trwającej 50 lat eksploatacji traci nośność. Już teraz nośność obiektów utrzymywana jest za pomocą podpór. Żeby zapobiec dalszym uszkodzeniom konstrukcji konieczne stało się ograniczenie prędkości pojazdów na trasie do 40 km/h na obu jej pasach (odcinek 400 m). Ponadto, na lewym, wewnętrznym pasie obowiązuje ograniczenie wagi pojazdu do 5 t. Wszystko to po to, żeby uchronić wiadukt od dalszych zniszczeń. Utrudnienia potrwają do czasu nieuchronnej przebudowy obiektu. Przetarg na inwestycję ma zostać ogłoszony latem 2020. Planowana jest wymiana obiektów oraz modernizacja. Wiadukt zostanie poszerzony, co stworzy miejsce dla pieszych i rowerzystów. Mają powstać również pochylnie zapewniające zjazd do przystanków Rozbrat. Czy jednak takie ograniczenia nie sparaliżują miasta?

Korki na Trasie Łazienkowskiej

Reporterka Wawa Info we wtorek rano obserwowała sytuację na miejscu. - Korki się nie tworzą. Kierowcy jadący prawym pasem w większości trzymają się przepisowej prędkości. Ci z lewego pasa poruszają się trochę szybciej. Jazda jest płynna, choć powolna. Znaki poziome i pionowe informują o ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Na lewym pasie w stronę centrum umieszczono także znaki poziome o obowiązującym na wiadukcie ograniczeniu masy pojazdu do 5 ton - relacjonowała Karolina Kraushar z Wawa Info. Na miejscu nie było ani policji, ani pracowników ZDM lub miasta. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >