wawainfo.pl > Wiadomości > Zarzuty dla kierowcy, który zbiegł z miejsca wypadku na ul. Grochowskiej. Miał sądowny zakaz prowadzenia pojazdów
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Zarzuty dla kierowcy, który zbiegł z miejsca wypadku na ul. Grochowskiej. Miał sądowny zakaz prowadzenia pojazdów

Zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku na ul. Grochowskiej na Pradze Południe
zdjęcie ilustracyjne (zdjęcie wykadrowane) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Śledczy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie motocyklisty na Grochowskiej. Kierujący jednośladem w wyniku zdarzenia zmarł, a kierujący samochodem marki Renault uciekł z miejsca zdarzenia. Właśnie usłyszał zarzuty.

Przełom w sprawie śmiertelnego potrącenia na Grochowskiej. Kierowca, który po potrąceniu motocyklisty uciekł z miejsca zdarzenia, został znaleziony dzięki pomocy psów tropiących.

O sprawie informowaliśmy 21 lipca. Początkowo ratownicy obecni na miejscu walczyli o życie motocyklisty. Reanimacja nie przyniosła jednak efektów i stwierdzono jego zgon.

Sprawca śmiertelnego wypadku na Grochowskiej usłyszał zarzuty

We wtorek 27 lipca do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga doprowadzony został, poszukiwany od zeszłego tygodnia mężczyzna. To właśnie on siedział za kierownicą renault, które na ul. Grochowskiej potrąciło motocyklistę.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. - Kierowcy renault przedstawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w zbiegu z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonym wyrokami sądów i z ucieczką z miejsca wypadku - przekazała w rozmowie z tvnwarszawa.pl prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Motocyklista nie żyje, bo osobówka zajechała mu drogę

Prócz schwytania sprawcy wypadku na Pradze-Południe przedstawiono już pierwsze ustalenia. Wiadomo, w jaki sposób doszło do potrącenia motocyklu.

Śledczy ustalili, iż w zeszłą środę na ul. Grochowskiej auto osobowe marki Renault skręcił w prawo w stronę bramy swojej posesji. Doszło do zajechania pasa, którym poruszał się motocykl.

Kierujący jednośladem uderzył w tył osobówki. Nie udało się go uratować. Kierowca Renault miał sądowny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: tvnwarszawa.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne (zdjęcie wykadrowane) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News