wawainfo.pl
"Obwodnica" Gocławia

ZDM Warszaw

Mieszkańcy boją się przechodzić na drugą stronę. Przejście grozy zostanie przebudowane

2 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

“Obwodnica" Gocławia będzie się zmieniać . W ciągu ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych, infrastruktura rowerowa oraz miejsca parkingowe. Projekt powstał w ramach edycji budżetu obywatelskiego. Oka

“Obwodnica” Gocławia 

W ciągu ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego znajduje się ponad 20 przejść dla pieszych, które są niezbędne na tej ulicy ponieważ w sąsiedztwie znajduje się gęsto zabudowany teren wypełniony osiedlami mieszkaniowymi. Dodatkowo w tym rejonie znajduje się aż pięć szkół podstawowych oraz wiele przedszkoli. 

Gocław się zmieni 

Zarząd Dróg Miejskich przyjrzał się uważnie tej okolicy Gocławia w ramach prowadzonego audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego przejść bez sygnalizacji świetlnej. Okazało się, że na trasie ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego znajduje się wiele niebezpiecznych przejść dla pieszych. Spośród 24 przejść - 12 podwójnych, poprowadzonych przez dwie jezdnie aż 21 z nich zostało ocenionych fatalnie. Otrzymały punktację zero lub jeden punkt w pięciopunktowej skali. Na Pradze-Południe niebezpiecznych przejść dla pieszych jest 51, co oznacza, że prawie połowa z nich znajduje się właśnie na “obwodnicy” Gocławia. 

Bezpieczny Gocław 

Ciąg ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego jest dwupasmowy, ale skrajny prawy pas praktycznie w całości służy kierowcom za parking. Zostanie to utrzymane jednak w uporządkowanej formie. Ulica zostanie zwężona do jednego pasa ruchu, a tam gdzie będzie to możliwe, na skrajnym prawym pasie powstaną miejsca postojowe. Jednopasmowy układ będzie utrzymany także w okolicach przejść dla pieszych. Uniemożliwi to wyprzedzanie na przejściach. Zmiany nie obejmą skrzyżowań Meissnera z Fieldorfa i Bora-Komorowskiego, które są wyposażone w sygnalizację świetlną. Na jezdniach pojawi się również pas dla rowerów. Zarówno to, jak i stworzenie nowych miejsc parkingowych stanowi pomysł mieszkańców wybrany w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zebrał 882 głosy.

Kolejne plany  

Podobne zmiany mają zostać wprowadzone również na ulicy Abrahama i Umińskiego. Projekty organizacji ruchu na tych ulicach oczekują jeszcze na zatwierdzenie Biura Polityki Mobilności i Transportu. To również jest projekt pochodzący z budżetu obywatelskiego, zagłosowało na niego 712 osób. Jeśli uda się otrzymać zatwierdzenia, zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w 2020 roku

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >