Mieszkańcy boją się przechodzić na drugą stronę. Przejście grozy zostanie przebudowane

Autor - 2 Lipca 2020
"Obwodnica" GocławiaŹródło: ZDM Warszaw

“Obwodnica” Gocławia będzie się zmieniać . W ciągu ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych, infrastruktura rowerowa oraz miejsca parkingowe. Projekt powstał w ramach edycji budżetu obywatelskiego. Okazuje się, że na tym odcinku znajduje się prawie połowa niebezpiecznych przejść dla pieszych zlokalizowanych na Pradze-Południe.

“Obwodnica” Gocławia

W ciągu ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego znajduje się ponad 20 przejść dla pieszych, które są niezbędne na tej ulicy ponieważ w sąsiedztwie znajduje się gęsto zabudowany teren wypełniony osiedlami mieszkaniowymi. Dodatkowo w tym rejonie znajduje się aż pięć szkół podstawowych oraz wiele przedszkoli.

Dzisiaj grzeje:
1. Wystarczyła chwila. Kobieta nie wie co się stało, zniknęła jej gotówka. Sprawą zajmuje się policja
2. Rząd rozda 31 mln złotych. Ponad 9 tys. Polaków już otrzymało rekompensaty, też możesz być jednym z nich

Gocław się zmieni

Zarząd Dróg Miejskich przyjrzał się uważnie tej okolicy Gocławia w ramach prowadzonego audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego przejść bez sygnalizacji świetlnej. Okazało się, że na trasie ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego znajduje się wiele niebezpiecznych przejść dla pieszych. Spośród 24 przejść - 12 podwójnych, poprowadzonych przez dwie jezdnie aż 21 z nich zostało ocenionych fatalnie. Otrzymały punktację zero lub jeden punkt w pięciopunktowej skali. Na Pradze-Południe niebezpiecznych przejść dla pieszych jest 51, co oznacza, że prawie połowa z nich znajduje się właśnie na “obwodnicy” Gocławia.

Bezpieczny Gocław

Ciąg ulic Meissnera - Abrahama - Umińskiego jest dwupasmowy, ale skrajny prawy pas praktycznie w całości służy kierowcom za parking. Zostanie to utrzymane jednak w uporządkowanej formie. Ulica zostanie zwężona do jednego pasa ruchu, a tam gdzie będzie to możliwe, na skrajnym prawym pasie powstaną miejsca postojowe. Jednopasmowy układ będzie utrzymany także w okolicach przejść dla pieszych. Uniemożliwi to wyprzedzanie na przejściach. Zmiany nie obejmą skrzyżowań Meissnera z Fieldorfa i Bora-Komorowskiego, które są wyposażone w sygnalizację świetlną. Na jezdniach pojawi się również pas dla rowerów. Zarówno to, jak i stworzenie nowych miejsc parkingowych stanowi pomysł mieszkańców wybrany w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zebrał 882 głosy.

Kolejne plany

Podobne zmiany mają zostać wprowadzone również na ulicy Abrahama i Umińskiego. Projekty organizacji ruchu na tych ulicach oczekują jeszcze na zatwierdzenie Biura Polityki Mobilności i Transportu. To również jest projekt pochodzący z budżetu obywatelskiego, zagłosowało na niego 712 osób. Jeśli uda się otrzymać zatwierdzenia, zmiany zostaną wprowadzone jeszcze w 2020 roku

W weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchuW weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Tragiczne informacje potwierdziły się. 24-letni trener zmarł nagle, powody jego śmierci mrozi krew w żyłach
  3. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  4. Tragiczny finał rajdu hulajnogą. 23-latka i 28-latek nigdy nie zapomną co się im stało
  5. Koronawirus na komendzie policji. Pilnie zarządzono kwarantannę
  6. Tragedia w centrum Polski. Są ofiary śmiertelne, trwają poszukiwania osób
Strażacy nie mogą uwierzyć. Bezczelna kradzież. Ktoś zabrał im spodniobutyStrażacy nie mogą uwierzyć. Bezczelna kradzież. Ktoś zabrał im spodniobutyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News