wawainfo.pl > Aborcja

Aborcja

aborcja

Furgonetka antyaborcyjna
19.03.2022 03:38 Prokuratura wnioskuje o unieważnienie uchwały Rady Warszawy. Chodzi o zakaz poruszania się po mieście tzw. furgonetek antyaborcyjnych

Czy tzw. antyaborcyjne furgonetki wrócą na stołeczne ulice? Tak, jeśli wojewoda przychyli się do wniosku Prokuratury Okręgowej, która żąda unieważnienia decyzji Rady Warszawy.

Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej
19.03.2022 03:36 Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Tłum oburzonych ludzi pod Sejmem. Oburzeni demonstranci protestują przeciwko projektowi karania kobiet za aborcję pod hasłem "Nie chciej, Polsko, mojej krwi!". - Dziś jest dzień, by opór trwał. Dzisiaj będzie straszna debata, lepiej jest być tu, nawet w deszczu. Wytrzymamy! Lepiej być tu, niż tam [w Sejmie - przyp. red.] i słuchać tego p*********a - powiedziała do zgromadzonych Marta Lempart.Setki osób pod Sejmem. Od godziny 18 tłum na ulicy Wiejskiej się zwiększał. W czasie czytania obywatelskiego projektu zaostrzającego prawo aborcyjne pod budynkiem w centrum stolicy narasta oburzenie.- Aborcja znaczy życie - mówiła do mikrofonu Agnieszka Czerederecka. - Nie oceniajmy cudzych wyborów. Nieważne, czy ktoś chciał urodzić i wychowywać dziecko z niepełnosprawnością, czy miał cztery aborcje. To nie jest nasza sprawa. Chcemy wyboru, a nowe prawo się pisze na naszej skórze - dodała Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu.