Na Rondzie Dmowskiego kompletny brak zasięgu. Sytuacja jak 23 października na Żoliborzu

Autor Julian Bakuła - 31 Października 2020
brak zasięguŹródło: Twitter / Bożena Przyłuska @BozenaPrzyluska

Dziennikarze relacjonujący protest kobiet, którego uczestnicy dotarli do Ronda Dmowskiego, zmagali się z brakiem zasięgu. Z podobnym przeciążeniem sieci mieli do czynienia także w ubiegłym tygodniu, podczas pierwszych protestów po orzeczeniu TK.

Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Czytaj dalej

W środku protestu na Rondzie Dmowskiego brak zasięgu

Dziennikarze relacjonujący odbywający się w piątek 30.10 w Warszawie kolejny protest kobiet przeciw orzeczeniu TK w sprawie aborcji zmagali się z brakiem zasięgu. Przeciążenie sieci szczególnie dało się im we znaki na Rondzie Dmowskiego, gdzie zbiegły się trasy przemarszu demonstracji, które o godzinie 17 wyruszyły z trzech miejsc w Warszawie: Placu Zamkowego, Placu Zawiszy oraz sprzed KPRM w Alejach Ujazdowskich. Uniemożliwiało to prowadzenie transmisji wideo z demonstracji. Głosy o braku zasięgu w centrum miasta docierały do redakcji także od wielu czytelników.

Podobne problemy występują od samego początku zainicjowanych tydzień temu protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Ze względu na brak zasięgu przerwana została transmisja z protestów przed domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu prowadzona 23 października przez Wawa Info.

Zamieszki na Rondzie Dmowskiego

W różnych rejonach miasta na trasie przemarszu protestu dochodzi do zamieszek. Tak jest także na Rondzie Dmowskiego. Pseudokibice, nacjonaliści i faszystowscy bojówkarze usiłują wmieszać się w tłum, po czym atakują demonstrantów. Agresorzy rozpylają gaz i używają pałek.

Z Ronda Dmowskiego protestujący kierują się na Żoliborz, pod dom Jarosława Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza. Teren już teraz obstawiony jest ogromnym kordonem policyjnym. Po godzinie 19:30 w akcie solidarności wobec protestu kobiet ulicę Mickiewicza zablokowali taksówkarze.

Dzisiaj grzeje:
1. Hasło Strajku Kobiet na płocie Jarosława Kaczyńskiego. Nie uwierzycie, jak zareagowała policja
2. Już od wtorku lockdown kraju. Będzie godzina policyjna i kontrole. Rząd za granicą podjął radykalny krok
3. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem

Wyjątkowa inicjatywa grupy mediowej Iberion i warszawskiego Ratusza. Wyświetlili czerwony piorun na PKiN w ramach solidarności z kobietamiWyjątkowa inicjatywa grupy mediowej Iberion i warszawskiego Ratusza. Wyświetlili czerwony piorun na PKiN w ramach solidarności z kobietamiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Prezydent podjął nagłą decyzję. Andrzej Duda złożył projekt do Sejmu, chce znowelizować ustawęPrezydent podjął nagłą decyzję. Andrzej Duda złożył projekt do Sejmu, chce znowelizować ustawęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  2. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  3. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem
  4. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  5. Bardzo ważne, mocne słowa uczestniczek Powstania Warszawskiego. "Kościół jest skłócony" - twierdzą, a ich wsparcie wywołuje wzruszenie u młodych Polek
  6. Zaskakująca reakcja IKEA na strajk kobiet. Klienci są oburzeni
  7. Poznaliśmy największy sekret domu Kamila Stocha. Do tej pory skoczek trzymał to w głębokiej tajemnicy (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News