Zamieszki na rondzie de Gaulle'a. Ranni działacze społeczni i dziennikarze

Autor Julian Bakuła - 30 Października 2020
zamieszkiŹródło: Twitter / Katarzyna Wężyk @katarzynawezyk

W rejonie ronda de Gaulle'a i Nowego Światu doszło do zamieszek. Nastąpiły ataki fizyczne, rzucano przedmiotami oraz pirotechniką. Policja podjęła działania zapewniające bezpieczeństwo demonstrantom.

Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]Czytaj dalej

Doszło do zamieszek na rondzie de Gaulle'a

Około godziny 18 w okolicach ronda de Gaulle'a i Nowego Światu, w rejonie przemarszu protestu kobiet trwającego w Warszawie od godziny 17, doszło do zamieszek między dwoma grupami młodych ludzi.

"Interwencja policji konieczna w rejonie ronda de Gaulle'a i Nowego Światu. Doszło do agresji pomiędzy dwoma grupami młodych ludzi. Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki. Policjanci podjęli działania zapewniające bezpieczeństwo innych ludzi" - czytamy w relacji stołecznej policji na Twitterze.

Jan Śpiewak: "dostałem flarą w twarz"

Relacją z protestów w stolicy podzielił się również aktywista Jan Śpiewak. - Naziole rzucili się na pokojowych demonstrantów. Dostałem flarą w twarz - relacjonował przerażony działacz społeczny. - Je*** nazioli i rząd cały - dodał, udostępniając selfie, na którym widać zaczerwienienie i zasinienie pod okiem, będące wynikiem ataku.

Gaz na rondzie de Gaulle'a

Relacja policji o agresji i zamieszkach w rejonie ronda de Gaulle'a znajduje potwierdzenie w doniesieniach uczestników protestu. Według niektórych w tłumie protestujących rozpuszczono gaz. W tle słychać także wybuchające race.

"Nie sposób rozpoznać, kto kogo bije"

Bójkę w okolicach palmy widzimy także na kolejnym filmie zamieszczonym na Twitterze przez dziennikarza RMF FM. "Zamieszki na ulicach Warszawy. Na rondzie de Gaulle'a bijatyka. Protestujący atakowani przez mały grupki napastników. Nie sposób w tłumie rozpoznać, kto kogo bije. Policja biega w różne miejsca. @RMF24pl" - relacjonuje Mariusz Piekarski.

Dzisiaj grzeje:
1. Hasło Strajku Kobiet na płocie Jarosława Kaczyńskiego. Nie uwierzycie, jak zareagowała policja
2. Zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych. Premier potwierdził, ważna wiadomość dla podróżujących
3. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem

Protestujący pod KPRM podziękowali policji i wojsku. Protestujący pod KPRM podziękowali policji i wojsku. "Chodźcie z nami!"Czytaj dalej

Miasto wspiera protestujących

Na ulicach Warszawy widoczne jest także wsparcie, jakiego protestującym udziela miasto. Na tablicach informacyjnych przystanków autobusowych wyświetlane są słowa "Kobiety, jesteśmy z Wami!" wraz z czerwoną błyskawicą, symbolem strajku kobiet.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Trzaskowski nie wytrzymał. Padły mocne słowa o 1 listopadaTrzaskowski nie wytrzymał. Padły mocne słowa o 1 listopadaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzji
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem
  4. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  5. Bardzo ważne, mocne słowa uczestniczek Powstania Warszawskiego. "Kościół jest skłócony" - twierdzą, a ich wsparcie wywołuje wzruszenie u młodych Polek
  6. Zaskakująca reakcja IKEA na strajk kobiet. Klienci są oburzeni
  7. Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące Polaków

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News