wawainfo.pl
Warszawa, 30.10.2020

Jan Bielecki/East News

Kompletnie nie da się przejechać, wszystko stoi. Warszawa sparaliżowana, kobiety na ulicach

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poniedziałek (02.11) na stołecznych ulicach ponownie odbywają się protesty i blokady w ramach strajku kobiet, co prowadzi do paraliżu Warszawy. W kilkunastu miejscach w całym mieście należy spodziewać się utrudnień drogowych.

Strajk kobiet znów prowadzi do paraliżu Warszawy

W poniedziałek w stolicy znów odbywają się protesty i blokady w ramach strajku kobiet mające doprowadzić do paraliżu Warszawy. Utrudnień drogowych można spodziewać się w co najmniej kilkunastu lokalizacjach rozsianych po całym mieście.

Protesty strajku kobiet odbywają się dziś na Placu Bankowym, Placu Zawiszy, Placu na Rozdrożu, Placu Konstytucji oraz Placu Wilsona. Dodatkowo pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym odbywa się zaprzyjaźniony strajk środowisk artystyczno-kreatywnych. 

Strajk kobiet na placach, rondach i skrzyżowaniach

Blokady w ramach strajku kobiet odbywają się także na szeregu rond, ulic i skrzyżowań. Zablokowane będzie Rondo de Gaulle'a, Rondo Waszyngtona, Rondo "Radosława", Rondo ONZ oraz Rondo Daszyńskiego.

Utrudnień drogowych - bądź okazji do wyrażenia sprzeciwu wobec rządu oraz orzeczenia TK - należy spodziewać się także na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Narbutta. Protestujący pojawią się także na Pradze, na skrzyżowaniu ul. Targowej z Aleją "Solidarności". 

Protestują także artyści

Do poniedziałkowych protestów w ramach strajku kobiet dołączyło się także środowisko artystyczno-kreatywne, które w tym samym czasie organizuje w Warszawie, ale także w szeregu innych polskich miast, protestacyjne "spacery", domagając się od rządu wsparcia dla artystów, twórców kultury i organizatorów wydarzeń kulturalnych poszkodowanych w wyniku wprowadzenia obostrzeń epidemicznych.

Protestujący ramię w ramię z kobietami artyści domagają się wypłaty rekompensat dla twórców, którzy z powodu obostrzeń sanitarnych ponieśli straty lub stracili źródło dochodów. Domagają się także zwolnienia ze składek ZUS od marca bieżącego roku do końca pandemii.

Protest przeciw TK, rządowi i klerowi

Trwające od 22 października w całej Polsce protesty wywołane zostały co prawda orzeczeniem TK dotyczącym aborcji, ale z każdym dniem lista postulatów wnoszonych przez protestujących wydłuża.

Oprócz liberalizacji prawa aborcyjnego protestujące Polki i Polacy domagają się także definitywnego rozdziału państwa od kościoła, w tym - w szczególności - zaprzestania finansowania kościoła z publicznych pieniędzy oraz likwidacji nauczania religii w szkołach. Wśród postulatów odnajdujemy także żądania bardziej zdecydowanego przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach, ochrony praw osób LGBT oraz poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Aleje Jerozolimskie przejdą przemianę.

Ulice

Aleje Jerozolimskie się zmienią. Stołeczny ratusz przedstawił plan

Czytaj więcej >

Ulice

Kabaty: rowerzysta potrącony na pasach

Czytaj więcej >
Potrącenie na Bródnie

Ulice

Dziecko nagle wyrwało się mamie i wbiegło pod samochód. Kierująca daewoo nie zdążyła wyhamować

Czytaj więcej >
Facebook / Warszawska Wola [na zdjęciu auto poszkodowanego]

Ulice

Miał na ustach pianę, nagle rzucił się na matkę z dzieckiem. Uciekł potrącając kolejne auto

Czytaj więcej >
Zatrzymano złodzieja rowerów

Ulice

Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione

Czytaj więcej >
Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg przy stacji Warszawa Gołąbki.

Ulice

Mężczyzna przechodził przez tory, pociąg nie zdążył wyhamować. Nie żyje

Czytaj więcej >