Kompletnie nie da się przejechać, wszystko stoi. Warszawa sparaliżowana, kobiety na ulicach

Autor Julian Bakuła - 2 Listopada 2020
Warszawa, 30.10.2020Źródło: Jan Bielecki/East News

W poniedziałek (02.11) na stołecznych ulicach ponownie odbywają się protesty i blokady w ramach strajku kobiet, co prowadzi do paraliżu Warszawy. W kilkunastu miejscach w całym mieście należy spodziewać się utrudnień drogowych.

Już za chwilę blokada całej Warszawy. ZTM i miasto właśnie wysłały ostrzeżenia. Kobiety znów wyjdą na uliceJuż za chwilę blokada całej Warszawy. ZTM i miasto właśnie wysłały ostrzeżenia. Kobiety znów wyjdą na uliceCzytaj dalej

Strajk kobiet znów prowadzi do paraliżu Warszawy

W poniedziałek w stolicy znów odbywają się protesty i blokady w ramach strajku kobiet mające doprowadzić do paraliżu Warszawy. Utrudnień drogowych można spodziewać się w co najmniej kilkunastu lokalizacjach rozsianych po całym mieście.

Protesty strajku kobiet odbywają się dziś na Placu Bankowym, Placu Zawiszy, Placu na Rozdrożu, Placu Konstytucji oraz Placu Wilsona. Dodatkowo pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym odbywa się zaprzyjaźniony strajk środowisk artystyczno-kreatywnych.

Strajk kobiet na placach, rondach i skrzyżowaniach

Blokady w ramach strajku kobiet odbywają się także na szeregu rond, ulic i skrzyżowań. Zablokowane będzie Rondo de Gaulle'a, Rondo Waszyngtona, Rondo "Radosława", Rondo ONZ oraz Rondo Daszyńskiego.

Utrudnień drogowych - bądź okazji do wyrażenia sprzeciwu wobec rządu oraz orzeczenia TK - należy spodziewać się także na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Narbutta. Protestujący pojawią się także na Pradze, na skrzyżowaniu ul. Targowej z Aleją "Solidarności".

Dzisiaj grzeje:
1.Atak na kierowcę, trwa akcja policji. Mężczyzna ugodził go nożem, jest ranny
2. Czarny scenariusz dla Polek i Polaków. Rząd nie ma wątpliwości. "Nasz kraj się po tym nie podniesie". Za granicą sytuacja wygląda zupełnie inaczej
3. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja

Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizjaDecyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizjaCzytaj dalej

Protestują także artyści

Do poniedziałkowych protestów w ramach strajku kobiet dołączyło się także środowisko artystyczno-kreatywne, które w tym samym czasie organizuje w Warszawie, ale także w szeregu innych polskich miast, protestacyjne "spacery", domagając się od rządu wsparcia dla artystów, twórców kultury i organizatorów wydarzeń kulturalnych poszkodowanych w wyniku wprowadzenia obostrzeń epidemicznych.

Protestujący ramię w ramię z kobietami artyści domagają się wypłaty rekompensat dla twórców, którzy z powodu obostrzeń sanitarnych ponieśli straty lub stracili źródło dochodów. Domagają się także zwolnienia ze składek ZUS od marca bieżącego roku do końca pandemii.

Protest przeciw TK, rządowi i klerowi

Trwające od 22 października w całej Polsce protesty wywołane zostały co prawda orzeczeniem TK dotyczącym aborcji, ale z każdym dniem lista postulatów wnoszonych przez protestujących wydłuża.

Oprócz liberalizacji prawa aborcyjnego protestujące Polki i Polacy domagają się także definitywnego rozdziału państwa od kościoła, w tym - w szczególności - zaprzestania finansowania kościoła z publicznych pieniędzy oraz likwidacji nauczania religii w szkołach. Wśród postulatów odnajdujemy także żądania bardziej zdecydowanego przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach, ochrony praw osób LGBT oraz poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Od jutra duże zmiany w komunikacji miejskiej. Metro, autobusy i tramwaje ze zmienionymi rozkładamiOd jutra duże zmiany w komunikacji miejskiej. Metro, autobusy i tramwaje ze zmienionymi rozkładamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojsko już nie tylko na ulicach, wejdą też do budynków. Minister zdrowia ujawnił plan
  2. Żołnierz kradł auta w Niemczech i sprzedawał w Polsce
  3. Rafał Trzaskowski będzie pracował zdalnie. Miał kontakt z osobą chorą, trafił na kwarantannę
  4. Miss Warszawy 2020. Tak wygląda kandydatka ze stolicy, która zawalczy o koronę Miss Polski
  5. Po Warszawie od rana jeździ samochód nadający komunikat. O co chodzi?
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Córka Adama Małysza wyjawiła swoje wielkie hobby. To wcale nie skoki, niektórych przerazi (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News