wawainfo.pl > Mazowsze > Masowy pochówek dzieci w Otwocku, wstrząsający widok. 640 małych trumienek, jedna obok drugiej
Natalia Godek
Natalia Godek 19.03.2022 03:22

Masowy pochówek dzieci w Otwocku, wstrząsający widok. 640 małych trumienek, jedna obok drugiej

640 trumien
twitter.com/tdfbialon

Fundacja zorganizowała pogrzeb

**22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania jest niezgodny z konstytucją. Chodzi o przepis pozwalający na przerwanie ciąży, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Wyrok Trybunału nie został na razie opublikowany, jednak orzeczenie to wywołało w Polsce burzliwą dyskusję i falę protestów pod przewodnictwem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, które miały na celu zmusić władzę do zmiany swojej decyzji w związku z wyrokiem TK.**

Oprócz zwolenników złagodzenia prawa aborcyjnego, w naszym kraju znajduje się również wiele środowisk oraz organizacji wspierających zaostrzenie przepisów. To właśnie jedna z fundacji pro-life zorganizowała niedaleko Otwocka uroczystość pochówku "abortowanych" dzieci.

W sobotę w Gończycach odbyły się uroczystości pogrzebowe 640 "nienarodzonych dzieci", za których organizację odpowiadała Fundacja Nowy Nazaret. Wydarzenie to miało przede wszystkim charakter symboliczny.

- Chcemy wypełnić obowiązek, jaki wobec nich mamy - obowiązek pogrzebania tych, którzy umarli. Dzieci te mają prawo jako osoby od chwili poczęcia do godnego pogrzebu. - mówił podczas kazania ks. bp Kazimierz Gurda, biskup diecezjalny siedlecki. 

Życie to dar

Jak podano w Informacjach dnia w Telewizji Trwam - Widok tych 640 małych drewnianych trumien, w których spoczęły dzieci poczęte, ukazuje czym jest dziś cywilizacja śmierci.

- Prawo do życia jest prawem, którego nie wolno zabierać nikomu. Także i przede wszystkim bezbronnemu dziecku w łonie matki. Bez względu na kolor skóry, bez względu na religię, bez względu na pochodzenie. Ten, kto otrzymał dar życia od Boga, ma prawo do życia i ma prawo do miłości. Respektowanie i szacunek dla tych praw jest znakiem i miarą naszego człowieczeństwa. - podkreślił biskup Gurda.

“Dlaczego rządzący idą na kompromis?”

Uroczystości były możliwe dzięki zaangażowaniu Marii Bienkiewicz, założycielce i przewodniczącej rady fundacji. - Dlaczego rządzący boją się tych najbardziej bezbronnych? Dlaczego robią segregację? Dlaczego idą na kompromis? - Zdecydowanie pytała Bienkiewicz - Żadne życie nie ma prawa być niszczone. Krew tych dzieci głośno woła do Pana Boga.

Po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy trumny z ciałami przeniesiono na miejscowy cmentarz.

- Przede wszystkim za dramat śmierci dzieci nienarodzonych ponoszą mężczyźni. To oni mają bronić. Przecież dziecko samo się nie poczyna. Potem ta biedna kobieta wystraszona, zawstydzona czy uwiedziona (...) nie ma wsparcia. Przepełniona lękiem, bezradnością, dochodzą pokusy złego ducha. - powiedział Telewizji Trwam proboszcz parafii, ks. kan. Jan Spólny.

Fundacja Nowy Nazaret została zarejestrowana w 2018 r. Statutowym celem tej organizacji jest między innymi zapewnianie pomocy kobietom w ciąży (która bardzo często polega na agitowaniu za jej nieprzerywaniem, nawet gdy są ku temu przesłanki) oraz upowszechnianie nauki ukazującej prawidłowy rozwój psychofizyczny człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ponadto organizacja zapewnia pomoc materialną, duchową i psychologiczną rodzinom, osobom najuboższym oraz osobom z niepełnosprawnościami. Fundacja działa w myśl nauki papieża Jana Pawła II i należy do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Nowy Nazaret to organizacja związana ze środowiskami religijnymi. Nie dziwi zatem, że to właśnie ona była pomysłodawcą tego przedsięwzięcia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Tagi: aborcja Otwock
Powiązane