Organizatorki strajku na Żoliborzu nawołują do rozejścia się. Narodowcy już na placu Wilsona, jest bardzo niebezpiecznie

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Października 2020
strajk kobietŹródło: Wawa Info

Z ostatniej chwili: organizatorki strajku kobiet nawołują do rozejścia się. - Powinniśmy się oddalić, jednak zróbmy to w grupach. Przejdźmy w stronę centrum. Narodowcy i pseudokibice dotarli już do Placu Wilsona, chcą otoczyć protestujących. Rozejdźmy się, zanim komuś stanie się krzywda - przekazały redakcji działaczki.

Organizatorki strajku kobiet na Żoliborzu: rozejdźmy się, narodowcy się zbliżają

Płonne były nadzieje tych, którzy wierzyli, że uda się przeprowadzić dzisiejszy strajk kobiet w Warszawie bez niebezpiecznych interakcji z radykalnymi, nieprzewidywalnymi pseudokibicami i narodowcami, tworzącymi swoiste bojówki. Organizatorki protestów ostrzegły przed chwilą o zbliżającej się grupie narodowców, która dotarła do placu Wilsona. Zarekomendowano, by manifestanci przemieścili się w stronę centrum, ale koniecznie grupkami - by trudniej było ich zaatakować. Ważne, by nikt nie chodził sam.

O grupie narodowców w okolicach placu Wilsona poinformowała także posłanka Barbara Nowacka. "Hej, @Policja_KSP, przy placu Wilsona czają się grupki nazioli. A Wy dom podpalacza Polski kilka ulic dalej ochraniacie. Pomóżcie obywatelkom lepiej #WyborNieZakaz#protestkobiet" - napisała Nowacka na Twitterze.

Część protestujących wycofujących się z Żoliborza zmierza w kierunku Sejmu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News