wawainfo.pl
Pixabay

Nie żyje Robert Pożarski. Zmarłego we wzruszającym wpisie pożegnał Marek Piekarczyk

30 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

W poniedziałek, 29 listopada, po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł Robert Pożarski, śpiewak i znawca chorału gregoriańskiego. Był uznawany za najwybitniejszego śpiewaka kościelnego wśród polskich łacinników. Wzruszający wpis po jego odejściu dodał Marek Piekarczyk - wokalista grupy TSA oraz juror programu "The Voice of Poland".

- Trudno w to uwierzyć, jeszcze trudniej zaakceptować. Nie żyje Robert Pożarski - wybitny kantor i śpiewak gregoriański. Wszyscy zawdzięczamy mu bardzo wiele - napisała na swoim profilu fundacja inCanto.

Robert Pożarski był śpiewakiem, teologiem, solistą muzyki barokowej, współczesnej i pieśni tradycyjnej, a od 2010 roku - kantorem kościoła pokamedulskiego na warszawskich Bielanach.

- Był jednym z najwybitniejszych śpiewaków gregoriańskich, znawcą tradycji dominikańskiej, krzyżackiej i cysterskiej. Wziął udział w kilkudziesięciu nagraniach płyt z muzyką dawną i współczesną - tak opisuje zmarłego fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

"Odchodzą ludzie, bez których świat już nie będzie taki sam..." - napisał na swoim profilu na Facebooku Marek Piekarczyk, wokalista grupy TSA oraz juror i trener programu "The Voice of Poland".

-
Wspaniały człowiek, przyjaciel i wybitny śpiewak. Słuchaliśmy go w Kościele na Bielanach, szczególnie gdy rozpoczynaliśmy kolejne Festiwale Poniedziałkiem Mazurkowym. Śpiewaj Robercie w Niebiańskim Chórze Kondolencje Żonie Beacie i wszystkim Bliskim - napisał Janusz, Kaja, na profilu Festiwal Wszystkie Mazurki Świata.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny

Tagi:

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kawalerka w Warszawie - jak kształtują się ceny?

Czytaj więcej >
Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >