wawainfo.pl > Wiadomości > Weekendowe utrudnienia w metrze. I linia pojedzie na trasie skróconej
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

Weekendowe utrudnienia w metrze. I linia pojedzie na trasie skróconej

METRO
Marek BAZAK/East News

W najbliższy weekend I linia metra będzie kursować tylko na odcinku Dworzec Gdański - Młociny. W zamian zostaną uruchomione zastępcze linie tramwajowe i autobusowe. Utrudnienia rozpoczną się w czwartek wieczorem i potrwają do niedzieli.

Ograniczenie ruchu na I linii metra związane jest z modernizacją urządzeń sterowania ruchem pojazdów. Pociągi pomiędzy Dworcem Gdańskim a Młocinami będą kursowały według niestandardowych rozkładów jazdy.

- W czwartek, 11 listopada i 14 listopada w metrze będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. W piątek, 12 listopada pociągi będą kursowały zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, ale ze zwiększoną częstotliwością w godzinach szczytów komunikacyjnych. W sobotę, 13 listopada pociągi będą jeździły według sobotniego rozkładu jazdy. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę nie będzie kursów nocnych - informuje Metro Warszawskie.

W dniach 12-14 listopada zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Na tory wyjadą tramwaje uzupełniającej linii 71. Składy w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki co 4-5 minut.

71: METRO MARYMONT – J. Słowackiego – pl. T.W. Wilsona – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Ponadto w piątek, 12 listopada zmieni się trasa tramwajów linii 14:

14: BANACHA – … – Puławska – J. P. Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC,

Składy linii 17 będą miały dodatkowe kursy na trasie: Twardowska – PKP Służewiec. Tego dnia tramwaje linii 17 i 18 (w godzinach szczytów) będą podjeżdżały na przystanki częściej niż normalnie.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w dniach 13-14 listopada. Zawieszone zostanie kursowanie linii 14, a składy linii 17 będą jeździły z większą częstotliwością do pętli Winnica.

Będą także dwie autobusowe linie zastępcze ZM1 i Z-1. W czwartek 11 listopada autobusy ZM1 będą kursowały w godzinach 21.00-0.30 (co 5-10 minut) a od 12 do 14 listopada w godzinach 5.00-24.00 (co 3 minuty podczas szczytów komunikacyjnych w piątek, 12 listopada oraz co 4-5 min w sobotę i niedzielę).

ZM1: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – L. Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – METRO RATUSZ-ARSENAŁ.

W noce z piątku na sobotę 12/13 listopada i z soboty na niedzielę 13/14 listopada, w godzinach nocnych kursów metra autobusy linii ZM1 pojadą całą trasą linii M1:

ZM1: METRO KABATY – al. KEN – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – L. Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – pl. T. W. Wilsona – J. Słowackiego – S. Żeromskiego – A. Sacharowa – J. Kasprowicza – METRO MŁOCINY.

Od piątku do niedzieli będą również kursowały autobusy linii Z-1. Na trasę wyjadą w okresach największego wykorzystania metra,czyli: w piątek 6.00-22.00, w sobotę 7.00-19.00 i w niedzielę – 9.00-19.00. Na przystanki podjadą z taką samą częstotliwością jak ZM1:

Z-1: METRO WILANOWSKA – al. Niepodległości– Trasa Łazienkowska – rondo Jazdy Polskiej – Waryńskiego – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa –METRO RATUSZ-ARSENAŁ.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Metro Warszawskie, Urząd m.st. Warszawy

Powiązane