wawainfo.pl

Pixabay/ Tomasz_Mikolajczyk - zdjęcie ilustracyjne

"Co za pomysł, metry produkują śmieci". Mieszkańcy Warszawy oburzeni zmianami

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Zmiany w opłatach za śmieci uderzą w wielu warszawiaków. Oburzeni mieszkańcy pokazali swoje niezadowolenie w komentarzach. Nowe zasady będą obowiązywały od 1 stycznia 2022 roku.

- Pomysł beznadziejny. Uderza głównie w osoby samotne, które pozostały w mieszkaniach po śmierci współmałżonków oraz po wyprowadzeniu się przez dorosłe dzieci. Dlaczego nie można ustalić opłat najbardziej sprawiedliwych tj. od ilości osób zamieszkałych w lokalu? - pisali rozżaleni warszawiacy.

Zmiany w opłatach za śmieci. Mieszkańcy nie wytrzymali

Od nowego roku możliwa jest kolejna zmiana w systemie naliczania opłat za śmieci. Byłaby to już trzecia w kadencji Rafała Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy. Już ostatni wywołała wiele kontrowersji - zdecydowano się na metodę naliczania według zużycia wody.

Nie wiadomo dlaczego w ratuszu zmieniono zdanie - ekologiczna metoda doprowadzała do mniejszego zużycia kranówki przez mieszkańców, co dobrze wpływało również na środowisko. Nowa opłata ma być uzależniona od powierzchni mieszkania.

Niezadowolonych jest bardzo wielu warszawiaków, którzy już liczą straty na kolejnej metodzie opłat. Swoje niezadowolenie pokazali w komentarzach w mediach społecznościowych Wawa Info.

- Durny pomysł, metry produkują śmieci, to ciekawe - pisała jedna z internautek.

- Bzdura, przecież mieszkając sama, zużywam tyle samo śmieci, mieszkając na 30 m i na 50 m. Pomysł beznadziejny, myślę, że powinno się naliczać ilość śmieci od ilości zamieszkałych osób - wtórowała jej inna.

- Przegięcie z tymi stawkami. Na tych 30-32 mkw przeważnie mieszka JEDNA osoba, a ma płacić - wracamy do punktu wyjścia - prawie tyle samo, co rodzina 2+2. I ponownie: zero motywacji, by oszczędniej gospodarować wodą - podsumowała inna warszawianka.

Wysokie opłaty za śmieci

Opłaty za śmieci będą się kształtować według poniższego wskaźnika: do 30 m kw. - 65 zł miesięcznie, od 30,01 m kw. do 40 m kw. - 76 zł, od 40,01 m kw. do 60 m kw. - 86 zł, od 60,01 do 80 m kw. - 96 zł i w przedziale powyżej 80,01 m kw. - 102 zł miesięcznie To oznacza, że w przypadku wielu osób opłaty znów wzrosną. Ratusz nie wyjaśnił, dlaczego postanowił postawić na nowy cennik.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV i Wawa Info. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]