wawainfo.pl > Dzielnice > Kobieta chciała skoczyć z Mostu Gdańskiego do Wisły
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 17.06.2022 02:02

Kobieta chciała skoczyć z Mostu Gdańskiego do Wisły

Most Gdański
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na moście Gdańskim w Warszawie. 23-letnia kobieta, po kłótni ze swoim chłopakiem - chciała skoczyć do Wisły. Na miejscu interweniowali policjanci.

Powodem targnięcia się na swoje życie miała być kłótnia z chłopakiem. Bielańscy policjanci zostali zaalarmowani i wezwani na pomoc przez partnera młodej kobiety.

- 23-latka pokłóciła się z chłopakiem. Poprzez wiadomość SMS oznajmiła,że chce się targnąć na swoje życie. Mężczyzna powiadomił policję - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Policjanci wraz z partnerem kobiety rozpoczęli poszukiwania. W trakcie czynności ustalili, że dziewczyna znajduje się na moście Gdańskim. Po przybyciu na miejsce 23-latka była już po drugiej stronie barierki.

- Kilka minut później policjanci zaczęli rozmawiać z nią i przekonywać ją, aby zeszła z mostu. Negocjacje trwały kilkanaście minut. W pewnym momencie funkcjonariusze siłą chwycili kobietę i przeciągnęli na drugą stronę barierek - dodaje w rozmowie z wawainfo.pl, Elwira Kozłowska z bielańskiej policji.

Kobieta po zdarzeniu została przewieziona do szpitala.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu doszło do kilku dramatycznych w skutkach wydarzeń. Najpierw 28 października mężczyzna spadł ze schodów w Złotych Tarasach. Niestety zginął na miejscu. Następnie 2 listopada w tym samym miejscu samobójstwo popełniła 40-letnia kobieta.

Pamiętaj - jeżeli potrzebujesz pomocy możesz zgłosić się do wielu instytucji po wsparcie i pomoc.

  • Antydepresyjny telefon zaufania fundacji ITAKA - 22 484 88 01

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych 116 123

Pamiętaj. W sytuacji zagrożenia życia dzwoń na numer 112! Więcej informacji i spis organizacji można znaleźć na portalu www.samobojstwo.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Powiązane