wawainfo.pl
mateusz k

Facebook

Poruszające sceny podczas pogrzebu Mateusza K. Nagle pojawił się biały gołąb

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Szukała go cała Warszawa. Sobotni pogrzeb 23-letniego Mateusza K. zgromadził tłumy. Wzruszenia nie krył nawet ksiądz, a podczas mszy pojawił się nagle gołąb.

O sprawie zaginięcia Mateusza K. pisaliśmy już wcześniej. 23-latek zniknął 23 kwietnia. Jego ciało znaleziono po prawie dwóch miesiącach poszukiwań w okolicach Mostu Świętokrzyskiego.

Poszukiwania

23-letni Mateusz K. po raz ostatni widziany był 23 kwietnia w nocy nieopodal Mostu Poniatowskiego. W ciągu dnia wyszedł ze swojego mieszkania przy ul. Floriańskiej, by już nigdy do niego nie wrócić.

27 kwietnia w okolicach Mostu Świętokrzyskiego odnaleziono telefon komórkowy należący do mężczyzny.

W akcję poszukiwawczą zaangażowany był również jasnowidz Krzysztof z Człuchowa Rozrysował mapę terenu, na którym powinien znajdować się zaginiony. Obejmowała ona okolice Mostu Świętokrzyskiego, gdzie w istocie wkrótce odnaleziono ciało.

Żmudne poszukiwania zakończono 2 czerwca. Na zwłoki natrafił przypadkiem mężczyzna jadący rowerem tuż przy samej Wiśle.

Ostatnie pożegnanie

Mateusz K. mieszkał z żoną i dzieckiem w Warszawie, ale pochodził z okolic Jabłonnej pod
Lublinem. To tam 26 czerwca, o 11:00 obyły się uroczystości pogrzebowe. Ceremonię w sposób dokładny opisał "Super Express".

- Przyszło wam moi drodzy stanąć pod krzyżem, doświadczyć odejścia do wieczności, waszego dziecka, syna. Nie ma łatwych rozstań. Każde jest zerwaniem więzi - mówił podczas uroczystości ksiądz.

Pogrzeb odbył się w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Jabłonnie II pod Lublinem.

Jak relacjonuje se.pl, do Jabłonnej przybyło mnóstwo młodych ludzi, by pożegnać Mateusza. Kościół nie pomieścił wszystkich pogrążonych w żałobie przyjaciół i znajomych młodego mężczyzny.  

Se.pl podaje, że podczas uroczystości uwagę zebranych skupił biały gołąb, który usiadł pod krzyżem nad wejściem do kościoła. Ptak siedział tam do końca mszy. Ten symboliczny widok wzruszył zgromadzonych.

Śmierć Mateusza K. była wstrząsająca nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale i całej
Polski. Przez prawie dwa miesiące trwały intensywne poszukiwania młodego mężczyzny, a media społecznościowe zalały zdjęcia z jego twarzą.

Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną śmierci Mateusza było utonięcie. 23-latek zostawił żonę Michalinę i półtoraroczną córeczkę Marysię.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: se.pl
zdjęcie główne: facebook.com, pixabay

Zosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >