wawainfo.pl > Mazowsze > Siedlce. Zakonnik pobity ze skutkiem śmiertelnym.
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:37

Siedlce. Zakonnik pobity ze skutkiem śmiertelnym.

Zakonnik Siedlce
bp. Grzegorz Suchodolski | Facebook

Nie żyje ojciec Maksymilian Adam Świerżewski, który służył w parafii w Siedlcach. Zakonnik trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Niestety nie udało się go uratować. Został pobity ze skutkiem śmiertelnym.

35-letni ojciec Maksymilian miał nieprzytomny trafić do szpitala 11 listopada wieczorem. Został znaleziony w siedleckim parku Aleksandria. Zmarł w szpitalu z licznymi obrażeniami ciała w nocy z 11 na 12 listopada.

Jak donosi portal podlasie24.pl, sprawą zajmuje się prokuratura, a przyczynę śmierci będzie można wskazać po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

Osoby z otoczenia parafii donoszą, że duchowny miał zostać pobity podczas wieczornego spaceru.

- Ojcowie franciszkanie dopiero w piątek rano zorientowali się, że o. Maksymilian nie wrócił na noc do klasztoru - czytamy na lokalnym portalu podlasie24.pl

Informacje o śmierci oraz przyczynie śmierci duchownego, podał na swoim profilu - katolicki ośrodek religijny "Niebo".

Jak przekazuje portal podlasie24.pl, ojcowie franciszkanie proszą o modlitwę w intencji zmarłego brata.

- O. Maksymilianie, dziękujemy Bogu za twojąpracę i posługę. Odpoczywaj w pokoju - napisał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, podlasie24.pl

Powiązane