wawainfo.pl

Policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Piaseczno. Mężczyzna zmarł w taksówce. Dyspozytor odmówił wysłania karetki

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

37-latek zmarł na serce w taksówce w Piasecznie. Do dramatycznych zdarzeń doszło na jednej z głównych ulic miasta. Mężczyzna jechał do szpitala, bo wcześniej dyspozytor odmówił mu wysłania do niego karetki. Sprawą zajęła się prokuratura.

Jak informuje "Super Express" do zdarzenia doszło w środę, 10 listopada, około południa. Mieszkaniec Piaseczna poczuł się źle i zadzwonił po pomoc.

- Według naszych informacji, uskarżał się na problemy z sercem. Dyspozytor miał wysłuchać mężczyzny, jednak nie podjął decyzji o wysłaniu karetki. Mężczyzna postanowił na własną rękę dotrzeć do szpitala taksówką - relacjonuje zdarzenie "Super Expres"

W trakcie kursu 37-latek poczuł się bardzo źle. Mężczyzna stracił przytomność. Taksówkarz, który zatrzymał pojazd na rogu ul. Jana Pawła II i Dworcowej od razu wezwał pomoc.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy. Następnie zespół ratownictwa medycznego i helikopter LPR.

- Otrzymaliśmy powiadomienie z centrum powiadamiania ratunkowego. Strażacy po przybyciu na miejsce ewakuowali mężczyznę z pojazdu i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po przyjeździe ZRM przekazali pacjenta medykom. Dodatkowo zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia m.in. pod kątem lądowania helikoptera LPR - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl, mł. bryg. Łukasz Darmofalski z KP PSP w Piasecznie

Jak informuje w rozmowie z "Super Expressem" Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie - Mężczyzna pomimo próby reanimacji zmarł.

O komentarz zapytaliśmy biuro prasowe wojewody mazowieckiego, które nadzoruje pracę dyspozytorów medycznych w województwie mazowieckim.

- Każdy sygnał dotyczący działania dyspozytorni medycznej jest dokładnie sprawdzany. Z dotychczasowych informacji wynika, że podczas prowadzenia wywiadu medycznego przez dyspozytora medycznego, osoba zgłaszająca nie sygnalizowała objawów mogących wskazywać na stan zagrożenia zdrowia u pacjenta. Sprawa (również nagrania) jest szczegółowo analizowana i prowadzone jest postępowanie wyjaśniające - mówi w rozmowie z wawainfo.pl Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego. Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, "Super Express"

Tagi:

Podobne artykuły

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna
Czytaj więcej >

Mazowsze

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska
Czytaj więcej >

Mazowsze

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu
Czytaj więcej >

Mazowsze

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat
Czytaj więcej >

Mazowsze

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Czytaj więcej >

Mazowsze

Tajemnicze zwłoki z Jadwisina pod Serockiem. W nocy z wtorku na środę odnaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >
Jakub Bujnik

Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]