wawainfo.pl

By Tomasz Nycz - Own work, CC BY-SA 3.0

Tragedia na Mazowszu. Niepełnosprawna kobieta zmarła z wycieńczenia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci niepełnosprawnej Katarzyny D. z Olszewki na Mazowszu. Kobieta, która chorowała na porażenie mózgowe zmarła z niedożywienia. Mieszkała w domu jednorodzinnym ze swoim ojcem.

- Kobietę 27 października odnalazł jej brat, który przyjechał odwiedzić dom rodzinny. Mężczyzna wezwał pogotowie. Lekarz stwierdzili zgon - powiedziała w rozmowie z portalem wawainfo.pl Renata Zadrożna z Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że Katarzyna D. chorowała na porażenie mózgowe i była pod opieką ojca Mieczysława D.

Jak podaje z kolei Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, córka z ojcem mieszkali sami, a ich dom usytuowany jest w znacznej odległości od sąsiednich zabudowań. Brat Katarzyny przyjeżdżał do Olszewki czasami - na sobotę i niedzielę.

Jak powiedział nam rzecznik policji z Przasnysza, rodzina wcześniej nie sprawiała kłopotów. - Nie mieliśmy interwencji w tym domu, ani wobec tej rodziny - przekonywał w rozmowie z naszym serwisem asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Co wydarzyło się w Olszewce? - Jest za wcześnie, żeby stawiać zarzuty i wyciągać wnioski - stwierdziła prokurator Zadrożna.

Wiadomo, że sekcja zwłok Katarzyny D. wykazała, że przyczyną jej śmierci była niewydolność wielonarządowa, która powstała w przebiegu długotrwałych niedoborów żywieniowych. Zmarła miała także rozległe odparzenia i odleżyny na całym ciele.

"Stan ciała pokrzywdzonej wskazuje, że wobec Katarzyny D. dopuszczono się zaniedbań higienicznych oraz że była osobą stale niedożywioną." - podaje prokuratura Okręgowa z Ostrołęki.

Śledczy do momentu publikacji naszego artykułu przesłuchali rodzinę i sąsiadów. Nikt nie usłyszał zarzutów. - Więcej informacji będziemy mogli udzielić za około dwa tygodnie - podsumowała Renata Zadrożna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna
Czytaj więcej >

Mazowsze

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska
Czytaj więcej >

Mazowsze

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu
Czytaj więcej >

Mazowsze

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat
Czytaj więcej >

Mazowsze

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Czytaj więcej >

Mazowsze

Tajemnicze zwłoki z Jadwisina pod Serockiem. W nocy z wtorku na środę odnaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]