wawainfo.pl
Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

By Tomasz Nycz - Own work, CC BY-SA 3.0

Tragedia na Mazowszu. Niepełnosprawna kobieta zmarła z wycieńczenia

5 Listopada 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci niepełnosprawnej Katarzyny D. z Olszewki na Mazowszu. Kobieta, która chorowała na porażenie mózgowe zmarła z niedożywienia. Mieszkała w domu jednorodzinnym ze swoim ojcem.

- Kobietę 27 października odnalazł jej brat, który przyjechał odwiedzić dom rodzinny. Mężczyzna wezwał pogotowie. Lekarz stwierdzili zgon - powiedziała w rozmowie z portalem wawainfo.pl Renata Zadrożna z Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że Katarzyna D. chorowała na porażenie mózgowe i była pod opieką ojca Mieczysława D.

Jak podaje z kolei Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, córka z ojcem mieszkali sami, a ich dom usytuowany jest w znacznej odległości od sąsiednich zabudowań. Brat Katarzyny przyjeżdżał do Olszewki czasami - na sobotę i niedzielę.

Jak powiedział nam rzecznik policji z Przasnysza, rodzina wcześniej nie sprawiała kłopotów. - Nie mieliśmy interwencji w tym domu, ani wobec tej rodziny - przekonywał w rozmowie z naszym serwisem asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

Co wydarzyło się w Olszewce? - Jest za wcześnie, żeby stawiać zarzuty i wyciągać wnioski - stwierdziła prokurator Zadrożna.

Wiadomo, że sekcja zwłok Katarzyny D. wykazała, że przyczyną jej śmierci była
niewydolność wielonarządowa, która powstała w przebiegu długotrwałych niedoborów żywieniowych. Zmarła miała także rozległe odparzenia i odleżyny na całym ciele.

"Stan ciała pokrzywdzonej wskazuje, że wobec Katarzyny D. dopuszczono się zaniedbań higienicznych oraz że była osobą stale niedożywioną." - podaje prokuratura Okręgowa z Ostrołęki.

Śledczy do momentu publikacji naszego artykułu przesłuchali rodzinę i sąsiadów. Nikt nie usłyszał zarzutów. - Więcej informacji będziemy mogli udzielić za około dwa tygodnie - podsumowała Renata Zadrożna.

Gwara warszawska może zmylić. Czy wiesz, co znaczą te słowa?

Pytanie 1 z 10

"Bęcoły" według warszawianina to:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Skrzeszew. Śmiertelny wypadek na DK62

Czytaj więcej >
policja.pl

Mazowsze

Sierpc. Pijany mężczyzna leżał na środku jezdni drogi krajowej nr 10

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pomiechówek. Potrącenie pieszego

Czytaj więcej >

Mazowsze

Zderzenie dwóch aut pod Sochaczewem

Czytaj więcej >

Mazowsze

Legionowo. Samochód wbił się w dom. 80-latka myślała, że "wybuchł jej telewizor"

Czytaj więcej >
KPP Wyszków

Mazowsze

Policja na Mazowszu sprawdza przestrzeganie obostrzeń w środkach transportu

Czytaj więcej >