wawainfo.pl
McLaren

OSP Otwock Jabłonna

Wypadek z udziałem McLarena. Wcześniej tym autem szalał ojciec sprawcy

30 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

W sobotę, 27 listopada, 18-letni kierowca rajdowy Oliwier Dobrowolski rozbił w Otwocku McLarena 720S wartego ponad 1,5 mln złotych. Według ustaleń policji - nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Jak wynika z informacji portalu BRD24.pl - ojciec 18-latka wcześniej sam szalał tym samochodem po publicznych drogach.

Po wypadku w Otwocku, syna bronił jego ojciec - Piotr Dobrowolski. Podczas wywiadu dla portalu sportowefakty.wp.pl opowiadał o tym, że McLaren 720S jest bardzo trudnym samochodem w prowadzeniu.

- Prawie 800 KM i napęd na tył. Syn jeździł nim po Silesia Ring kręcąc bardzo dobre czasy zarówno na suchym, jak i mokrym torze. Zabrakło mu doświadczenia w bardzo różnych warunkach atmosferycznych, takie doświadczenie nabywa się latami - mówił ojciec Oliwiera Dobrowolskiego

McLaren

Otwock. 18-latek rozbił McLarena za ponad 1,5 mln zł

CZYTAJ DALEJ

Jak się jednak okazuje, sportowym autem szalał nie tylko syn. W sieci bowiem znalazło się kilka filmów wrzuconych przez Piotra Dobrowolskiego, w których m.in. driftuje pojazdem w nocy po rondzie na drodze publicznej. Na nagraniu co prawda nie widzimy innych pojazdów, natomiast widzimy przechodniów.

W innym nagraniu udostępnionym w internecie przez Piotra Dobrowolskiego, ojciec 18-latka tłumaczy, że "McLaren nie wybacza błędów". Dowodem na to ma być nagranie z momentu, w którym traci kontrolę nad sportowym samochodem na drodze publicznej i ląduję na pasie zieleni.

W sieci było więcej filmów z brawurowej jazdy Piotra i Oliwiera Dobrowolskich, jednak po publikacji portalu BRD24.pl zniknęły sieci. Wśród nich dwa szczególne nagrania - jedno, gdy Piotr Dobrowolski testuje progi zwalniające, przejeżdżając przez nie ze znaczną prędkością, pomimo ograniczenia do 30 km/h - a także drugie, gdzie wraz z synem jadą motocyklami crossowymi po drodze dla rowerów na Moście Południowym. Jak informuje BRD24.pl, potem poruszali się chodnikiem.

Czy takie przykłady brawurowej jazdy w mieście to odpowiedni przykład dla 18-latka? Jak widać po sobotnim wypadku - niestety nie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, BRD24.pl, sportowefakty.wp.pl

Tagi:

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Kawalerka w Warszawie - jak kształtują się ceny?

Czytaj więcej >
Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >