wawainfo.pl > Pożar Mazowsze

Pożar Mazowsze

Pożar Mazowsze

Fot. DWOT
19.03.2022 03:34 Wyniósł maleńką dziewczynkę z płonącego mieszkania. Ledwo uszedł z życiem, jest bohaterem

Niezwykle bohaterską postawą i odwagą wykazał się szer. Marcin Piotrowski, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, który wyniósł z płonącego mieszkania dziesięcioletnią dziewczynkę. W trakcie akcji ratunkowej sam uległ poparzeniom I i II stopnia.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim
19.03.2022 03:33 Koszmarny pożar pod Warszawą. Płonął dom opieki społecznej, wielu poszkodowanych, dwie osoby nie żyją

W miejscowości Siennica w powiecie nowodworskim doszło w nocy do tragicznego w skutkach pożaru. Spalił się budynek domu opieki społecznej. Cztery osoby są ranne, a dwie zginęły w wyniku pożaru.

By Tomasz Nycz, Ochotnicza Straż Pożarna Istebna-Centrum, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25880290
19.03.2022 03:33 Pożar w Mińsku Mazowieckim. Nie żyje jedna osoba

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło późną nocą w Mińsku Mazowieckim. Spalił się budynek, a po ugaszeniu pożaru strażacy odnaleźli na miejscu ciało mężczyzny.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:32 Pożar pustostanu w Falenicy. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej

Pożar w Wawrze. Przy ul. Patriotów zapalił się pustostan. Z relacji policji wynika, że ogień przeszedł też na pobliski sklep z artykułami chemicznymi. Na miejscu pracuje aż 8 zastępów straży pożarnej.

Pożar w zabudowie bliźniaczej w Józefosławiu
19.03.2022 03:28 Pożar w zabudowie bliźniaczej w Józefosławiu. Ogień z garażu przeniósł się na resztę budynku

Kłęby dymu unoszą się na niebie pod Warszawą. Straż pożarna prowadzi akcję gaśniczą w Józefosławiu. Płomienie z garażu rozprzestrzeniły się na resztę budynku mieszkalnego. Dwie poparzone osoby otrzymały pomoc ratowników. Nie opanowano jeszcze pożaru.We wtorek późnym popołudniem doszło do niebezpiecznego pożaru w Józefosławiu. Ogień pojawił się w jednym z budynków w zabudowie bliźniaczej.Znamy pierwsze ustalenia na temat pożaru. Dwie osoby potrzebowały pomocy ratowników. Powodem były oparzenia.

Dym nad Żeraniem
19.03.2022 03:28 Ogromne kłęby dymu nad Warszawą. Co się dzieje

Nad Żeraniem widać kłęby dymu. Mieszkańcy pytają - co się dzieje?- Pali się w okolicach Żerania - napisał nasz czytelnik, który na dowód wysłał zdjęcie. Na fotografii widać kłęby dymu w pobliżu elektrociepłowni. Zadzwoniliśmy na straż pożarną. Łukasz Płaskociński potwierdził, że służby otrzymują zgłoszenia o dymie unoszącym się nad Warszawą. - Nie mieliśmy jednak interwencji w tej sprawie - powiedział strażak. Po kilku minutach oddzwonił i poinformował, że prawdopodobnie pochodzi on z Elektrociepłowni na Żeraniu. Na szczęście nie jest to pożar. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PGNiG TERMIKA SA. Potwierdzili, że dym pochodzi z ich terenu. Informują, że jest to normalne, niegroźne zjawisko.

Straż pożarna walczy z pożarem w Aleksandrowie
19.03.2022 03:27 Płonie dom w Aleksandrowie. Na miejscu kordony strażaków, trwa akcja ratunkowa

We wtorek wieczorem dom jednorodzinny w Aleksandrowie stanął w płomieniach. Na miejscu działa 10 zastępów straży pożarnej.Około godziny 20:40 przekazano wiadomości na temat pożaru w Aleksandrowie. Dyżurny KP PSP w Legionowie otrzymał informacje o tym, że z jednego z domów jednorodzinnych wydobywają się płomienie.- W chwili przybycia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar dachu oraz poddasza. W zdarzeniu brak osób poszkodowanych - relacjonowała legionowska straż pożarna.Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki straży pożarnej. Już z odległości kilku kilometrów widać było kłęby dymu unoszące się w okolicy pożaru w Aleksandrowie.

Trwa zbiórka na pomoc ofiarom pożaru w Pruszkowie
19.03.2022 03:27 Tatianę obudziło przerażające ciepło, Wadim nie zdążył już uciec. Przyjechali do Polski po azyl

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie, której mieszkanie przy ul. Wiosennej w Pruszkowie spłonęło w pożarze. Jak informowaliśmy na Wawa Info, do pożaru w bloku przy ul. Wiosennej w Pruszkowie doszło nocą ze środy na czwartek. Pożar wybuchł na 3. piętrze, jednak płomienie przeniosły się wyżej, do mieszkania zajmowanego przez Wadima, Tatianę i Halinę - repatriantów, którzy przyjechali do Polski po azyl.- Tatianę obudziło przerażające ciepło, ogromny smród spalenizny. Mieszkanie było całe w ogniu. Obudziła swoją siostrę i syna. Założyli szybko mokre ręczniki na głowy i zaczęli uciekać klatką schodową w dół - czytamy w opisie zrzutki na rzecz poszkodowanej rodziny.Na miejscu interweniowała straż pożarna i pogotowie ratunkowe, jednak życia Wadima nie udało się uratować.- Zbiegali wszyscy razem klatką schodową, w ogniu, w czadzie. Gdy Halina wybiegała, odwróciła się, lecz Tatiany i Wadima tam nie było. Chciała wrócić, biec po nich z powrotem lecz straż pożarna, która nadjechała nie pozwoliła już wrócić - relacjonują znajomi, którzy walczą o pomoc dla rodziny.16-letni Wadim zmarł w wyniku zaczadzenia. Jego matka, Tatiana, przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. Jej siostra, Halina, ma z kolei poparzenia i doznała zatrucia czadem. Ona również przebywa w szpitalu. Nie ma domu, do którego mogłaby wrócić po hospitalizacji. Nie ma także pieniędzy na pochowanie Wadima i leczenie siostry.Przyjaciele poszkodowanej rodziny utworzyli zbiórkę pieniędzy, aby w tym trudnym czasie wesprzeć Halinę i jej siostrę.- Jako najbliżsi znajomi wiemy, że Halina wraz z rodziną nigdy nie prosili o pomoc, radzili sobie sami, ale teraz bez pomocy innych ludzi nie dadzą sobie rady. W imieniu Haliny, Tatiany i ś.p. Wadima, prosimy o wsparcie finansowe oraz modlitwę - czytamy w opisie zrzutki.