wawainfo.pl > Mazowsze > Wyniósł maleńką dziewczynkę z płonącego mieszkania. Ledwo uszedł z życiem, jest bohaterem
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:34

Wyniósł maleńką dziewczynkę z płonącego mieszkania. Ledwo uszedł z życiem, jest bohaterem

Fot. DWOT
Fot. DWOT

Niezwykle bohaterską postawą i odwagą wykazał się szer. Marcin Piotrowski, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, który wyniósł z płonącego mieszkania dziesięcioletnią dziewczynkę. W trakcie akcji ratunkowej sam uległ poparzeniom I i II stopnia.

Wyniósł dziewczynkę z płonącego mieszkania. Sam ledwo przeżył

Jak informuje WOT, do zdarzenia doszło 15 października ok. godz. 10.00 w jednym z mieszkań w Grodzisku Mazowieckim. Piotrowski ze swojego mieszkania zauważył pożar w mieszkaniu piętro niżej. Wiedząc, że w mieszkaniu znajduje się 10-letnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online, postanowił dostać się do mieszkania przez okno.

- Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania podając dziecko sąsiadowi przez okno – relacjonuje szer. Marcin Piotrowski.

Gdy dziecko było już bezpieczne, Piotrowski został w mieszkaniu by upewnić się, że już nikt w nim przebywa. Kiedy żołnierz sprawdzał mieszkanie doszło do wybuchu, którego fala przewróciła i poparzyła go. Otwierając zamki drzwi wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom Straży Pożarnej.

Szczęśliwy finał

Dziewczynce nic się nie stało, natomiast żołnierz 6 Mazowieckiej Brygady OT z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim.

- Dziewczynka podziękowała mi i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – mówi szer. Marcin Piotrowski.

Wydarzenie to pokazuje, że motto żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” to nie pusty frazes, a dewiza, którą terytorialsi kierują się nie tylko podczas służby, ale każdego dnia - mówi por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady OT.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: WOT

Powiązane