wawainfo.pl
Fot. DWOT

Fot. DWOT

Wyniósł maleńką dziewczynkę z płonącego mieszkania. Ledwo uszedł z życiem, jest bohaterem

18 Października 2021

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Niezwykle bohaterską postawą i odwagą wykazał się szer. Marcin Piotrowski, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, który wyniósł z płonącego mieszkania dziesięcioletnią dziewczynkę. W trakcie akcji ratunkowej sam uległ poparzeniom I i II stopnia.

Wyniósł dziewczynkę z płonącego mieszkania. Sam ledwo przeżył

Jak informuje WOT, do zdarzenia doszło 15 października ok. godz. 10.00 w jednym z mieszkań w Grodzisku Mazowieckim. Piotrowski ze swojego mieszkania zauważył pożar w mieszkaniu piętro niżej. Wiedząc, że w mieszkaniu znajduje się 10-letnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online, postanowił dostać się do mieszkania przez okno.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

S7. Dachowanie bmw, kierowca w szpitalu

CZYTAJ DALEJ

- Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania podając dziecko sąsiadowi przez okno – relacjonuje szer. Marcin Piotrowski.

Gdy dziecko było już bezpieczne, Piotrowski został w mieszkaniu by upewnić się, że już nikt w nim przebywa. Kiedy żołnierz sprawdzał mieszkanie doszło do wybuchu, którego fala przewróciła i poparzyła go. Otwierając zamki drzwi wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom Straży Pożarnej.

Szczęśliwy finał

Dziewczynce nic się nie stało, natomiast żołnierz 6 Mazowieckiej Brygady OT z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim.

- Dziewczynka podziękowała mi i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – mówi szer. Marcin Piotrowski.

Wydarzenie to pokazuje, że motto żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” to nie pusty frazes, a dewiza, którą terytorialsi kierują się nie tylko podczas służby, ale każdego dnia - mówi por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady OT.

Poznajesz swojego sąsiada? 10 osób jest poszukiwanych przez warszawską policję

Policjanci z Warszawy na brak pracy narzekać nie mogą. Poza bieżącymi działaniami kryminalni zajmują się także ściganiem wielu poszukiwanych, za którymi są wystawiane listy gończe. Może któregoś znasz? Jeśli tak, skontaktuj się z policją. Funkcjonariusze zapewniają całkowitą anonimowość dla informatorów.

Zobacz galerię >

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Ruszyła doroczna akcja zbierania orzechów i żołędzi dla zwierząt z warszawskiego zoo

  • Przejście dla pieszych na placu Bankowym w końcu z sygnalizacją. ZDM ogłosił przetarg na budowę

  • Policja wydała ważny apel w sprawie włamań do mieszkań

Źródło: WOT

Tagi:

Stanisław WęgrowskiAutor

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Od kilkunastu dni nie wpuszczają do szkoły dwóch dziewczynek. Poszło o maseczki, rodzice mówią o terrorze

Czytaj więcej >

Mazowsze

Skrzeszew. Śmiertelny wypadek na DK62

Czytaj więcej >
policja.pl

Mazowsze

Sierpc. Pijany mężczyzna leżał na środku jezdni drogi krajowej nr 10

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pomiechówek. Potrącenie pieszego

Czytaj więcej >

Mazowsze

Zderzenie dwóch aut pod Sochaczewem

Czytaj więcej >

Mazowsze

Legionowo. Samochód wbił się w dom. 80-latka myślała, że "wybuchł jej telewizor"

Czytaj więcej >