wawainfo.pl > Mazowsze > Pożar stadniny. Właściciel próbował ratować zwierzęta. Niestety, sam został mocno poparzony
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Pożar stadniny. Właściciel próbował ratować zwierzęta. Niestety, sam został mocno poparzony

W Budach Michałowskich doszło do pożaru stadniny koni.
Facebook.com/ospksrgjaktorow

Pożar stadniny koni

W piątek około godziny 21 doszło do pożaru stadniny koni w Budach Michałowskich (gmina Jaktorów, powiat grodziski). 

- Kilka zwierząt padło na miejscu. Poszkodowana została także jedna osoba - tłumaczy asp. szt. Katarzyna Zych z policji w Grodzisku Mazowieckim. Ze względu na to, że pożar miał miejsce w pobliżu granicy z powiatem żyrardowskim, interweniowała tam straż pożarna z obu powiatów.

- W sumie było tam 13 samochodów: sześć z naszego powiatu i siedem z powiatu żyrardowskiego - mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, Krzysztof Tryniszewski.

Gaszenie pożaru zajęło strażakom około trzech godzin. - Akcja trwała od godziny 21:17, a ostatni pojazd wrócił do jednostki 17 minut po północy - tłumaczy Tryniszewski w rozmowie z Wawa Info.

- Doszło do pożaru hodowli koni. Cztery zwierzęta padły, a budynki zostały zniszczone - relacjonuje z kolei st. kpt. mgr inż. Jarosław Belina ze straży pożarnej w Żyrardowie.

"Niestety że względu na drewnianą konstrukcję nie udało uratować się budynku. Nasze działania polegały na oświetleniu miejsca akcji, zbudowaniu stanowiska wodnego z pobliskiego stawu, rozebraniu i przelewaniu pogorzeliska" - relacjonuje Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) Jaktorów.

W pożarze ranny został właściciel stadniny, który próbował ratować swoje konie.

Pomimo jego interwencji cztery zwierzęta poniosły śmierć. Mężczyzna doznał ciężkich oparzeń.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: Marek BAZAK/East News

Powiązane