wawainfo.pl > Mazowsze > Pożar w zabudowie bliźniaczej w Józefosławiu. Ogień z garażu przeniósł się na resztę budynku
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:28

Pożar w zabudowie bliźniaczej w Józefosławiu. Ogień z garażu przeniósł się na resztę budynku

Pożar w zabudowie bliźniaczej w Józefosławiu
wawainfo.pl

Kłęby dymu unoszą się na niebie pod Warszawą. Straż pożarna prowadzi akcję gaśniczą w Józefosławiu. Płomienie z garażu rozprzestrzeniły się na resztę budynku mieszkalnego. Dwie poparzone osoby otrzymały pomoc ratowników. Nie opanowano jeszcze pożaru.

We wtorek późnym popołudniem doszło do niebezpiecznego pożaru w Józefosławiu. Ogień pojawił się w jednym z budynków w zabudowie bliźniaczej.

Znamy pierwsze ustalenia na temat pożaru. Dwie osoby potrzebowały pomocy ratowników. Powodem były oparzenia.

Józefosław: pożar budynku mieszkalnego

- Mamy pożar w Józefosławiu przy ul. Dzikiej Róży w budynku w zabudowie bliźniaczej. Doszło do pożaru w części garażowej. Ogień rozprzestrzenił się na dalszą część budynku - przekazał w rozmowie z WawaInfo mł. bryg. Łukasz Darmofalski z KP PSP w Piasecznie.

Oficer prasowy dodaje, że ogień gasi obecnie aż 17 zastępów straży pożarnej. - Pożar nie jest na chwilę obecną opanowany - informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

>

Źródło: wawainfo.pl

Są osoby poszkodowane

- Dwie osoby w pierwszej fazie zostały poparzone i pomoc medyczna została im udzielona przez załogę karetki pogotowia - poinformował strażak.

Z relacji rzecznika prasowego PSP w Piasecznie, mł. bryg. Łukasza Darmofalskiego nie wynika, by osoby, które ucierpiały w wyniku pożaru, odniosły obrażenia zagrażające życiu.

>

Źródło: wawainfo.pl

Akcja gaśnicza jest wyjątkowo trudna

Strażacy walczący z płomieniami nie mają łatwego zadania. Początkowo walkę z pożarem utrudniał ulatniający się gaz. Na miejsce natychmiast wezwano służby, które zakręciły jego dopływ.

- Spalaniu ulegał gaz, palił się na przyłączu gazowym. W tym momencie pogotowie energetyczne odcięło dopływ gazu i został ten wyciek gazu zatrzymany, a więc płomień z tego gazu też już wygasł - przekazał w rozmowie z WawaInfo rzecznik prasowy straży pożarnej w Piasecznie.

Nie jest wiadome, jak długo potrwa jeszcze akcja strażaków.

Wkrótce więcej informacji, artykuł aktualizowany na bieżąco.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl

Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane