wawainfo.pl > Mazowsze > Tatianę obudziło przerażające ciepło, Wadim nie zdążył już uciec. Przyjechali do Polski po azyl
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Tatianę obudziło przerażające ciepło, Wadim nie zdążył już uciec. Przyjechali do Polski po azyl

Trwa zbiórka na pomoc ofiarom pożaru w Pruszkowie
Facebook.com/osppiastow

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie, której mieszkanie przy ul. Wiosennej w Pruszkowie spłonęło w pożarze.

Jak informowaliśmy na Wawa Info, do pożaru w bloku przy ul. Wiosennej w Pruszkowie doszło nocą ze środy na czwartek. Pożar wybuchł na 3. piętrze, jednak płomienie przeniosły się wyżej, do mieszkania zajmowanego przez Wadima, Tatianę i Halinę - repatriantów, którzy przyjechali do Polski po azyl.

- Tatianę obudziło przerażające ciepło, ogromny smród spalenizny. Mieszkanie było całe w ogniu. Obudziła swoją siostrę i syna. Założyli szybko mokre ręczniki na głowy i zaczęli uciekać klatką schodową w dół - czytamy w opisie zrzutki na rzecz poszkodowanej rodziny.

Na miejscu interweniowała straż pożarna i pogotowie ratunkowe, jednak życia Wadima nie udało się uratować.

- Zbiegali wszyscy razem klatką schodową, w ogniu, w czadzie. Gdy Halina wybiegała, odwróciła się, lecz Tatiany i Wadima tam nie było. Chciała wrócić, biec po nich z powrotem lecz straż pożarna, która nadjechała nie pozwoliła już wrócić - relacjonują znajomi, którzy walczą o pomoc dla rodziny.

16-letni Wadim zmarł w wyniku zaczadzenia. Jego matka, Tatiana, przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. Jej siostra, Halina, ma z kolei poparzenia i doznała zatrucia czadem.

Ona również przebywa w szpitalu. Nie ma domu, do którego mogłaby wrócić po hospitalizacji. Nie ma także pieniędzy na pochowanie Wadima i leczenie siostry.

Przyjaciele poszkodowanej rodziny utworzyli zbiórkę pieniędzy, aby w tym trudnym czasie wesprzeć Halinę i jej siostrę.

- Jako najbliżsi znajomi wiemy, że Halina wraz z rodziną nigdy nie prosili o pomoc, radzili sobie sami, ale teraz bez pomocy innych ludzi nie dadzą sobie rady. W imieniu Haliny, Tatiany i ś.p. Wadima, prosimy o wsparcie finansowe oraz modlitwę - czytamy w opisie zrzutki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl

Zdjęcie główne: Facebook.com/osppiastow

Powiązane