wawainfo.pl > Kościół

Kościół

kościół

E-taca na Ursynowie
19.03.2022 03:39 E-taca na Ursynowie. W jednej z parafii ofiarę można złożyć elektronicznie

W jednej z parafii na Ursynowie pojawiła się ofiaromat, popularnie zwany również e-tacą. Od tej chwili datki na rzecz kościoła przekazywać można w sposób elektroniczny - za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Nietypowa dla tradycji Kościoła forma płatności wprowadzona została w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, znajdującej się przy al. KEN na Ursynowie. Dzięki urządzeniu każdy, kto zechce udzielić wsparcia finansowego na rzecz parafii, będzie mógł tego dokonać w sposób bezgotówkowy. Na ekranie urządzenia dostępne są określone kwoty: 5, 10, 20, 50 i 100 zł. Są to datki proponowane, ale parafianie mają również możliwość ręcznego wprowadzenia sumy na ofiarę. Na e-tacy znajduje się napis: "Bóg zapłać za ofiarę na Kościół". To nie pierwszy przypadek w warszawskich kościołach, gdy spotkać można się z elektronicznym ofiaromatem. Podobne urządzenie funkcjonuje również w kościele św. Jacka na Nowym Mieście, przy ul. Freta. Ofiaromaty stają się coraz popularniejsze w polskich parafiach. Zobaczymy je już także w niektórych kościołach w Krakowie, czy Białych Błotach obok Bydgoszczy. Koszt takiego urządzenia to ok. 2500 zł. W przypadku zakupu ozdobnego stojaka, cena dochodzi do 4 tys. zł. Czekamy na Wasze informacjewawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:Tragiczny wypadek: dwie osoby nie żyją, 10 rannych.Od poniedziałku wyższe opłaty za parkowanieGęste mgły nad Warszawą i Mazowszem. IMGW wydało ostrzeżeniaŹródło: wyborcza.plZdjęcie główne: pixabay.com/Yannick McCabe-Costa - zdjęcie ilustracyjne

wawainfo.pl
19.03.2022 03:32 Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego. Jak dojechać na uroczystości?

O godzinie 12:00 rusza beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Czackiej. Wstęp do świątyni umożliwia jedynie specjalna przepustka. Duchowni tłumaczą, jak dojechać na obrzędy.Archidiecezja Warszawska prosi o korzystanie z parkingów P+R oraz komunikacji miejskiej. Wszystko przez wzgląd na brak miejsc parkingowych w okolicy świątyni. Co więcej, do godziny 20:00 wyłączony z ruchu będzie jeden pas al. Rzeczpospolitej na odcinku od. ul. Sobieskiego do ul. Hlonda.Przez ulice przejedziemy tylko komunikacją miejską. Warszawski Transport Publiczny od 8:30 do 12:00 zwiększył częstotliwość kursowania autobusów linii 217 i 522.

Nie żyje ksiądz Krzysztof Skwierczyński
19.03.2022 03:29 Siedlce: Nie żyje ksiądz Krzysztof Skwierczyński. Zmarł w trakcie kazania

Ksiądz Krzysztof Skwierczyński zmarł w minioną niedzielę w trakcie homilii. Odszedł w wieku 58 lat. Informację o śmierci duchownego potwierdził bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.Do tragedii doszło 11 lipca. Ksiądz Krzysztof Skwierczyński zmarł w trakcie mszy świętej w kościele parafii Bożego Ciała w Siedlcach.O śmierci duchownego poinformował biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Kardynał Nycz o szczepieniach
19.03.2022 03:28 Kardynał Nycz zwrócił się do proboszczów archidiecezji warszawskiej. Chodzi o promocję szczepień

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odpowiedział na prośbę ministra zdrowia oraz wojewody mazowieckiego w sprawie pomocy Kościoła w procesie promocji szczepień wśród wiernych. Kapłan wystosował oficjalny list do warszawskich proboszczów.

Na placu Zamkowym demonstrowano przeciw Kościołowi katolickiemu
19.03.2022 03:28 Protestowali przeciwko Kościołowi na środku placu Zamkowego

W sobotę na placu Zamkowym miała miejsce niecodzienna demonstracja. Strajkujący postanowili pokazać sprzeciw wobec przywiązania państwa polskiego do instytucji Kościoła katolickiego. - Dość konkordatu, nie chcemy szariatu! - krzyczeli protestujący. Wsparcie wyraził projekt Same Plusy.Turyści oraz mieszkańcy Warszawy, którzy w sobotę znaleźli się na placu Zamkowym, byli świadkami demonstracji uderzającej w Kościół katolicki. Nie zabrakło mocnych słów.Demonstranci w wydarzeniu stworzonym przez organizację Cień Mgły, oddolnie wspierającym Strajk Kobiet, mogli publicznie wyrazić brak zgody na łączenie państwa z religią. Zdecydowano się na poruszenie również kwestii dehumanizacji społeczności LGBTQ oraz podkreślenie problemu bezkarności księży pedofilów.