Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta

Autor Julian Bakuła - 13 Października 2020
Kościół działający w Warszawie do odwołania będzie transmitował msze online, wstrzymując msze stacjonarne z udziałem wiernych.Źródło: Rzymskokatolicka Parafia Św. Alojzego Orione w Warszawie / parafiaorione.rel.pl

Kościół działający w Warszawie zadecydował, że będzie transmitował msze online. Decyzja rzymskokatolickiej parafii św. Alojzego Orione wiąże się z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z księży. Kancelaria parafialna będzie nieczynna, a msze będą co prawda odprawiane w kościele, lecz bez wiernych, którzy będą mogli wziąć w nich udział tylko i wyłącznie online. Zmiany obowiązują do odwołania.

Kościół podjął decyzję. Możliwy będzie tylko zdalny udział we mszy

Kościół działający w Warszawie ogłosił ważną decyzję, która może zaskoczyć uczęszczających do niego wiernych. Rzymskokatolicka parafia św. Alojzego Orione przy ul. Lindleya zadecydowała w poniedziałek (12.10) o zawieszeniu odprawianie mszy ze stacjonarnym udziałem wiernych. Wiąże się to z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z księży warszawskiej parafii. "Msze święte będą odprawiane przy zamkniętym kościele i transmitowane przez internet aż do odwołania" - czytamy w komunikacie kościoła.

Kancelaria parafii św. Alojzego Orione w Warszawie pozostanie nieczynna do odwołania

W poniedziałkowym (12.10) komunikacie o zaprzestaniu odprawiania mszy z udziałem wiernych parafia św. Alojzego Orione poinformowała również, że w związku z potwierdzeniem zakażenia u jednego z księży nieczynna będzie także kancelaria parafialna. Kontakt z kościołem wciąż będzie jednak możliwy. "W sprawach niewymagających osobistego stawienia się, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 22 621 50 08. Przepraszamy za utrudnienia, prosząc o wyrozumiałość i modlitwę" - czytamy w komunikacie. "WSZYSTKO MOGĘ W TYM, KTÓRY MNIE UMACNIA" - dodali na otuchę wiernym przedstawiciele parafii na Facebooku, komentując oświadczenie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News