wawainfo.pl > Wiadomości > Kościół odwołuje msze i nabożeństwa. Księża na kwarantannie, proboszcz zakaził się koronawirusem
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Kościół odwołuje msze i nabożeństwa. Księża na kwarantannie, proboszcz zakaził się koronawirusem

PL, Warsaw, Poland, Praga Południe, Grochów, ul. Kobielska 10, Kościół Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie
Wikimedia Commons, Alina Zienowicz / Ala z, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Kościół odwołuje msze święte i nabożeństwa otwarte dla wiernych

Kościół w Warszawie zawiesza funkcjonowanie na dotychczasowych zasadach w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u proboszcza parafii. Jak dowiadujemy się z sobotniego komunikatu, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał proboszcz Adam Szkóp z Warszawsko-Praskiej Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Pozostali księża i członkowie parafii nie obserwują u siebie objawów zakażenia, lecz ze względu na kontakt z proboszczem zobowiązani są do 10-dniowej kwarantanny. Ten stan rzeczy uniemożliwia odprawianie mszy z udziałem wiernych, zostają one zatem odwołane. Intencje zamówionych mszy świętych zostaną odprawione zgodnie z harmonogramem, lecz bez udziału wiernych.

Wierni, którzy mieli kontakt z proboszczem, powinni zgłosić się do sanepidu

W sobotnim komunikacie Warszawsko-Praskiej Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła wydanym w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u proboszcza parafii pojawił się także apel do wiernych. "Proszę wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z Księdzem Proboszczem, aby obserwowały u siebie niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie COVID-19 i skontaktowały się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną" - pisze ks. Norbert Ostanek.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane