wawainfo.pl > Dzielnice > E-taca na Ursynowie. W jednej z parafii ofiarę można złożyć elektronicznie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:39

E-taca na Ursynowie. W jednej z parafii ofiarę można złożyć elektronicznie

E-taca na Ursynowie
pixabay.com/Yannick McCabe-Costa - zdjęcie ilustracyjne

W jednej z parafii na Ursynowie pojawiła się ofiaromat, popularnie zwany również e-tacą. Od tej chwili datki na rzecz kościoła przekazywać można w sposób elektroniczny - za pomocą karty płatniczej lub telefonu.

Nietypowa dla tradycji Kościoła forma płatności wprowadzona została w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, znajdującej się przy al. KEN na Ursynowie.

Dzięki urządzeniu każdy, kto zechce udzielić wsparcia finansowego na rzecz parafii, będzie mógł tego dokonać w sposób bezgotówkowy.

Na ekranie urządzenia dostępne są określone kwoty: 5, 10, 20, 50 i 100 zł. Są to datki proponowane, ale parafianie mają również możliwość ręcznego wprowadzenia sumy na ofiarę.

Na e-tacy znajduje się napis: "Bóg zapłać za ofiarę na Kościół".

To nie pierwszy przypadek w warszawskich kościołach, gdy spotkać można się z elektronicznym ofiaromatem. Podobne urządzenie funkcjonuje również w kościele św. Jacka na Nowym Mieście, przy ul. Freta.

Ofiaromaty stają się coraz popularniejsze w polskich parafiach. Zobaczymy je już także w niektórych kościołach w Krakowie, czy Białych Błotach obok Bydgoszczy.

Koszt takiego urządzenia to ok. 2500 zł. W przypadku zakupu ozdobnego stojaka, cena dochodzi do 4 tys. zł.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wyborcza.pl

Zdjęcie główne: pixabay.com/Yannick McCabe-Costa - zdjęcie ilustracyjne