wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego. Jak dojechać na uroczystości?
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego. Jak dojechać na uroczystości?

wawainfo.pl
wawainfo.pl

O godzinie 12:00 rusza beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Czackiej. Wstęp do świątyni umożliwia jedynie specjalna przepustka. Duchowni tłumaczą, jak dojechać na obrzędy.

Archidiecezja Warszawska prosi o korzystanie z parkingów P+R oraz komunikacji miejskiej. Wszystko przez wzgląd na brak miejsc parkingowych w okolicy świątyni. Co więcej, do godziny 20:00 wyłączony z ruchu będzie jeden pas al. Rzeczpospolitej na odcinku od. ul. Sobieskiego do ul. Hlonda.

Przez ulice przejedziemy tylko komunikacją miejską. Warszawski Transport Publiczny od 8:30 do 12:00 zwiększył częstotliwość kursowania autobusów linii 217 i 522.

Jak dojechać na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego?

Pielgrzymi dojeżdżający na uroczystości pociągiem mogą z Warszawy Centralnej wsiąść w autobus 522. Sprawne pokonanie trasy umożliwia metro. Przy stacji Wilanowska regularnie kursować będzie 217.

W uroczystościach będzie można uczestniczyć za pośrednictwem telemostów. Telebimy zostaną zainstalowane w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na warszawskiej Starówce, kościele Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu i na Grochowie w kościele Najczystszego Serca Maryi

Parkingi P+R znajdziemy przy stacjach Stokłosy, Wilanowska, Marymont, Młociny, Ursynów oraz Wawrzyszew.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane