wawainfo.pl > Mazowsze > Policja przyjechała do kościoła. W środku było kilkaset osób
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Policja przyjechała do kościoła. W środku było kilkaset osób

zdjęcie ilustracyjne

Policja w kościele

O sprawie jako pierwszy napisał portal Nasza Mława. Jeden z czytelników poinformował, że na niedzielnej mszy świętej pojawili się funkcjonariusze. Policjanci mieli wejść na zakrystię i rozmawiać z proboszczem.

Interwencja dotyczyła nieprzestrzegania obostrzeń. Zdaniem czytelnika, w świątyni było ponad 350 wiernych.

Przypominamy, że od soboty w miejscach kultu religijnego na 1 osobę musi przypadać 20m2 powierzchni. Ponadto zgromadzeni muszą mieć założoną maseczkę i zachowywać odległość 1,5 metra od innych osób.

Nie będzie kontroli

- Zgłoszenie o zbyt dużej ilości wiernych otrzymaliśmy tuż przed godziną 12 - potwierdziła Anna Pawłowska z policji w Mławie. I dodała, że patrol przeprowadził rozmowę z proboszczem, która zakończyła się pouczeniem. - W kościele mającym tysiąc metrów kwadratowych powinno przebywać maksymalnie 50 osób - powiedziała rzecznik.

Funkcjonariusze nie planują kontroli kościołów, ale zapowiadają reakcję na każde zgłoszenie od wiernych.

Tłumy na Ursynowie

W niedzielę pisaliśmy o tłumie przed kościołem świętego Tomasza na Ursynowie.

Mieszkańcy dzielnicy zaalarmowali nas po tym, jak na sąsiedzkiej grupie pojawiło się zdjęcie sprzed świątyni. Na fotografii widzieliśmy wiernych, który bez odstępów zgromadzili się przed wejściem. Nie wiadomo jak sytuacja wyglądała w środku, trudno ustalić czy zachowane były odpowiednie limity wiernych oraz bezpieczne odstępy.

"Zwykli ludzie zamykają biznesy i tracą majątki życia. A Ci muszą się bogacić i bogacić..." "Tam nie ma pandemii ludzie. To że każdy na każdego kaszle to takie jest Higieniczne" "Super, służba zdrowia pada, ale j*** medyków, cnie?" - to tylko kilka z wielu komentarzy do sprawy, które pojawiły się na Facebooku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: "Nasza Mława", wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: policja.pl

Powiązane