wawainfo.pl

Policja na Mazowszu sprawdza przestrzeganie obostrzeń w środkach transportu

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Policja na Mazowszu zapowiedziała kontrole pojazdów w celu ustalenia, czy jadący w nich pasażerowie przestrzegają obostrzeń. Za niestosowanie się do nakazów m.in. zasłaniania ust i nosa, grozi mandat.

Kontrole rozpoczęli już m.in. wyszkowscy policjanci. Przypomnieli również o tym, czego należy przestrzegać w związku z obecną sytuacją pandemiczną.

Policja na Mazowszu rozpoczęła kontrole. Sprawdzą, czy przestrzegane są obostrzenia

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wyszkowskiej komendy zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, przeprowadzają kontrole transportu publicznego. Mundurowi sprawdzają, czy podróżujący przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa - informował kom. Damian Wroczyński z wyszkowskiej policji w komunikacie na jej stronie.

Jak zapowiedział, kontrole trwały i będą trwać, a o funkcjonujących obostrzeniach należy wciąż pamiętać i ich przestrzegać. Sytuacja jest tym poważniejsza, że liczba zakażonych rośnie coraz bardziej. Ryzyko zarażenia się koronawirusem w sezonie grypowym jest o wiele wyższe.

Przypomniano również, w jakich miejscach należy obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Wskazano przede wszystkim na komunikację publiczną, ale również sklepy i galerie handlowe oraz inne zamknięte przestrzenie, w których mijamy się z innymi ludźmi. Mandat za brak przestrzegania zasad może wynieść nawet 500 zł.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: KPP Wyszków

Tagi:

Podobne artykuły

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna
Czytaj więcej >

Mazowsze

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska
Czytaj więcej >

Mazowsze

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu
Czytaj więcej >

Mazowsze

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat
Czytaj więcej >

Mazowsze

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Czytaj więcej >

Mazowsze

Tajemnicze zwłoki z Jadwisina pod Serockiem. W nocy z wtorku na środę odnaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV i Wawa Info. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]