wawainfo.pl > Mazowsze > Policja na Mazowszu sprawdza przestrzeganie obostrzeń w środkach transportu
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:36

Policja na Mazowszu sprawdza przestrzeganie obostrzeń w środkach transportu

mandat
KPP Wyszków

Policja na Mazowszu zapowiedziała kontrole pojazdów w celu ustalenia, czy jadący w nich pasażerowie przestrzegają obostrzeń. Za niestosowanie się do nakazów m.in. zasłaniania ust i nosa, grozi mandat.

Kontrole rozpoczęli już m.in. wyszkowscy policjanci. Przypomnieli również o tym, czego należy przestrzegać w związku z obecną sytuacją pandemiczną.

Policja na Mazowszu rozpoczęła kontrole. Sprawdzą, czy przestrzegane są obostrzenia

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wyszkowskiej komendy zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, przeprowadzają kontrole transportu publicznego. Mundurowi sprawdzają, czy podróżujący przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa - informował kom. Damian Wroczyński z wyszkowskiej policji w komunikacie na jej stronie.

Jak zapowiedział, kontrole trwały i będą trwać, a o funkcjonujących obostrzeniach należy wciąż pamiętać i ich przestrzegać. Sytuacja jest tym poważniejsza, że liczba zakażonych rośnie coraz bardziej. Ryzyko zarażenia się koronawirusem w sezonie grypowym jest o wiele wyższe.

Przypomniano również, w jakich miejscach należy obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Wskazano przede wszystkim na komunikację publiczną, ale również sklepy i galerie handlowe oraz inne zamknięte przestrzenie, w których mijamy się z innymi ludźmi. Mandat za brak przestrzegania zasad może wynieść nawet 500 zł.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: KPP Wyszków

Powiązane