wawainfo.pl

Straż Miejska w Warszawie

Białołęka. Dostawca jedzenia miał prawie 2,5 promila

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Z soboty na niedzielę, strażnicy miejscy zatrzymali na Białołęce dostawcę jedzenia z popularnej aplikacji na telefon, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Zatrzymany obywatel Ukrainy miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W samochodzie znaleziono puste butelki.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej z VI Oddziału Terenowego legitymowali w nocy nietrzeźwą osobę na ulicy Milenijnej, kiedy to nagle podbiegły do nich dwie osoby. Z ich relacji wynikało, że przed nimi jechał samochód marki opel, którego kierowca jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu Milenijnej i Światowida nieopodal Urzędu Dzielnicy Białołęka i zablokował przejazd.

- Gdy kierowca opla zauważył funkcjonariuszy, ruszył, skręcił w Światowida, a następnie w Modlińską. Samochód zatrzymał się dopiero na czerwonym świetle przy ulicy Ekspresowej. Strażnicy podbiegli do auta. Kierowca nie zareagował na polecenie wyłączenia silnika i opuszczenia pojazdu. Po otwarciu drzwi funkcjonariusze wyprowadzili go z auta. Mężczyzna miał mętny wzrok i mówił bełkotliwie - mówi Jerzy Jabraszko, z biura prasowego Straży Miejskiej w Warszawie. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Kierowcą okazał się 35-letni obywatel Ukrainy, którego badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Jak później ustalono, mężczyzna pracował jako dostawca jedzenia.

- Prowadząc opla, pił z kolegą piwo. W aucie znaleziono otwarte, niedopite butelki - dodaje Jabraszko.

Mężczyzna został przekazany policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Kronika kryminalna

Wojna gangów w Żyrardowie. Zabili nie tego co trzeba, znów padły strzały
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Co stało się, gdy 13-letnia Zuzia i Kinga wyszły z domu? Rekonstrukcja zdarzeń
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Ukradli telefon za 5 tys. złotych. Policja poszukuje sprawców
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Ursynów: 16-latek wypadł z 3. piętra podczas imprezy
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Makabryczna śmierć w Piasecznie. Mężczyzna znaleziony w plastikowym worku
Czytaj więcej >

Kronika kryminalna

Gwałcili w taksówkach z aplikacji. Policja zatrzymała dwie osoby
Czytaj więcej >
Jakub Bujnik

Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]