wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 15.06.2022 02:02

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

WKM
wtp.waw.pl

Warszawska Karta Miejska na 365 dni oraz na 1. i 2. strefę zupełnie za darmo. Na taki przywilej mogą liczyć warszawiacy, którzy ukończyli 70-rok życia. Bilet jest imienny i ważny z dokumentem tożsamości potwierdzającym wiek użytkownika.

Darmowa WKM uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów od momentu skasowania do godziny 23.59 trzysta sześćdziesiątego piątego dnia terminu ważności lub trzysta sześćdziesiątego szóstego dnia terminu ważności o ile obejmuje dzień 29 lutego. Roczny bilet można kodować na każdym zaakceptowanym przez ZTM nośniku także na Warszawskiej Karcie Płatniczej, Karcie Mazowieckiej i Karcie Miejskiej wydawanej przez gminy (przeznaczonej do biletów metropolitalnych).

Z podobnego przywileju mogą skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 rok życia. W ich przypadku za darmową Warszawską Kartę Miejską będą musieli zapłacić 50 złotych.

Jak informuje ZTM, podczas pierwszego przejazdu bilet powinien być skasowany bezzwłocznie po wejściu do pojazdu, a w przypadku metra – w bramce wejściowej przed wejściem na peron lub w kasowniku przy windzie.

Uprzywilejowaną kartę miejską można zakodować lub zakupić (red. osoby 65+) w Punktach Obsługi Pasażera, w biletomatach lub stacjonarnych punktach sprzedaży - sklepach oraz kioskach.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Warszawski Transport Publiczny

Powiązane