wawainfo.pl > Targówek

Targówek

Dzielnica Targówek

Targówek
19.03.2022 03:38 Policjanci z Targówka udaremnili próbę samobójczą. Mężczyzna został odwieziony do szpitala

Dzielnicowi z Targówka zapobiegli tragedii. Dziadek wezwał policję, zaniepokojony działaniami wnuczka, który zamknął się w łazience i powiedział, że nie chce już żyć. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało się go uratować. Było o krok od tragedii. Mężczyzna został zawieziony do szpitala.

W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała
19.03.2022 03:36 Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę rano, 27 listopada, na parkingu centrum handlowego na pograniczu Targówka i Marek. W zaparkowanym samochodzie znaleziono ciała dwóch młodych osób. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo. Z wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu nie brały udział osoby trzecie, a śmierć młodych osób to nieszczęśliwy wypadek.Dwoje młodych ludzi zostało znalezionych martwych w samochodzie w sobotę, 27 listopada, około godziny 10.30. Zgłoszenie dotyczyło dwóch nieprzytomnych osób w pojeździe przy ulicy Malborskiej na parkingu przy jednym ze sklepów pomiędzy Targówkiem a Markami. Lekarz po przybyciu na miejsce stwierdził zgon obydwu z nich. Nie wiadomo jak długo tam przebywali. Na miejscu pracowali policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. W toku prowadzonych czynności zabezpieczono m.in. samochód, w którym zostali znalezieni, a także zlecono sekcje zwłok młodej pary. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga prowadzi w tej sprawie śledztwo z artykułu 155 kodeksu karnego - nieumyślne spowodowanie śmierci. - Ofiary zdarzenia nie były spokrewnione. W toku śledztwa zabezpieczono telefony 18-latki i 21-latka, a także samochód, w którym zostali znalezieni. Przesłuchaliśmy także w charakterze świadków osoby najbliższe ofiar. Po wstępnych oględzinach ciał wykluczamy udział osób trzecich. Wszystko wskazuje na to, że było to zatrucie spalinami - mówi w rozmowie z wawainfo.pl prokurator Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Lis
19.03.2022 03:35 Coraz wiecęj zwierząt chorych na wściekliznę w Warszawie

Od początku roku wykryto 84 przypadki wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego. Ostatnie zachorowania odnotowano w powiatach: garwolińskim, kozienickim, otwockim i wołomińskim oraz na terenie dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwił ostrzega mieszkańców województwa mazowieckiego przed chorymi zwierzętami. Jak informuje, na obszarze naszego województwa wciąż są odnotowywane nowe przypadki wścieklizny u zwierząt.- Apeluję do Państwa o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania dzikich zwierząt na swojej drodze. Pamiętajmy o tym, że lisy, jeże, nietoperze i inne mogą być zarażone wścieklizną. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę. Pamiętajmy też, że szczepienie przeciw wściekliźnie psów jest obowiązkowe, a kotów zalecane – powiedział Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwił.Poniżej prezentujemy listę miejsc wraz z datami, w których potwierdzono przypadki wścieklizny u zwierząt:23 lipca - Wesoła - Mazowiecki Park Krajobrazowy - lis2 września - Wawer - okolice ul. Wiązowskiej 47 - lis6 września - Wawer - ul. Krajobrazowa 5 - lis11 października - Wawer - ul. Wolęcińska - lis18 października - Targówek - ul. Janowiecka 77 - jenot22 października - Wawer - ul. Podkowy 93 - lis29 października - Wawer - ul. Podkowy 133 - lis29 października - Wawer - ul. Patriotów - lisJak się jednak okazuje chorują nie tylko dzikie zwierzęta. W podwarszawskiej Zielonce, 5 listopada stwierdzono wścieklizne u kota. Wcześniej w październiku w powiecie Otwockim zakażenie wykryto u psa.25 października Wojewoda Mazowiecki zmienił obszar zagrożony wystąpieniem zjawiska wścieklizny w Warszawie na następujący: Wawer, Wesoła, Targówek (część dzielnicy ograniczoną od zachodu ul. Radzymińską), Rembertów, Praga Południe (część dzielnicy ograniczoną od południa linią kolejową przebiegającą wzdłuż ul. Makowej).Poza Warszawą obszar zagrożony obejmuje powiat miński, otwocki, garwoliński, kozienicki, radomski, miasto Radom, zwoleński oraz wołomiński.

Dramat na Targówku,
19.03.2022 03:34 Zbrodnia na Targówku. Obywatel Rosji usłyszał zarzut zabójstwa

W poniedziałek rano na terenie Targówka doszło do zbrodni. 25-letni mężczyzna brutalnie zaatakował swojego ojczyma. 52-latek zmarł w szpitalu. Obywatel Rosji, który dopuścił się przestępstwa, został aresztowany. Postawiono mu zarzut zabójstwa.

Pożar w Targówku
19.03.2022 03:32 Płonie dach czteropiętrowego bloku na Targówku. Z daleka widoczne są kłęby dymu

Pożar w Targówku. Doszło do zapalenia się dachu czteropiętrowego budynku przy ul. Bukowieckiej. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Pożar w TargówkuOk. godz. 17 w nowo budowanym bloku na Osiedlu Wilno doszło do zapalenia się dachu. Kłęby dymu widoczne były z wielu kilometrów. Na miejsce rozdysponowanych zostało sześć zastępów straży pożarnej. Sytuacja opanowanaJak przekazał w rozmowie z Wawa Info mł. kpt. Szymon Kisieliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, prace strażaków zostały już zakończone. - Był to pożar poszycia dachu. Spaliło się ok. 40 m2 poszycia dachu. Po naszym dojeździe działania były już prowadzone przez zastępy straży pożarnej, natomiast my jako grupa operacyjna dojechaliśmy już jak pożar był dogaszany - wyjaśnił. >Jak potwierdził rzecznik KM PSP, w wyniku zdarzenia nie ucierpiała ani jedna osoba. Niestety, przyczyny pożaru nie są na ten moment znane. Wkrótce przeprowadzone zostaną badania, mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.

19.03.2022 03:31 Targówek. Zgubiła 7-letnią siostrę, straż miejska zakończyła poszukiwania

Targówek. Zapłakana 12-letnia dziewczynka podbiegła do straży miejskiej. Nie mogła znaleźć swojej 7-letniej siostry. Późnym popołudniem ruszyły poszukiwania w okolicach Parku Wiecha. Do zdarzenia doszło 26 sierpnia o godzinie 17:00 w Parku Wiecha, nieopodal Teatru Rampa. Uwagę strażników przykuła zestresowana nastolatka, która nerwowo krążyła na rowerze. 12-latka w końcu pobiegła, informując, że zgubiła 7-letnią siostrę.

wypadek - warszawa
19.03.2022 03:29 Tragiczny wypadek na Targówku. Samochód osobowy zderzył się z tirem

W środowy poranek na warszawskim Targówku doszło do śmiertelnego wypadku. Na ul. Rozwadowskiego samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Mimo reanimacji pasażer osobówki zmarł. Na miejscu występują znaczne utrudnienia w ruchu.Do tragicznego wypadku doszło w środę, wczesnym rankiem. Służby odebrały zgłoszenie w okolicy godziny 4:30. – Na wiadukcie przy ulicy Rozwadowskiego miało miejsce zderzenie pojazdu ciężarowego marki Volvo z osobową toyotą – poinformowała w rozmowie z WAWA Info Gabriela Putyra z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

19.03.2022 03:28 Zakrwawiony mężczyzna leżał w wannie. Policja zdążyła w ostatniej chwili

Natychmiastowa reakcja dzielnicowych z Targówka zapobiegła nieszczęściu, jakie mogło się wydarzyć. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo.Dzielnicowi otrzymali informację o mężczyźnie, który podczas odwiedzin u dziadka dziwnie się zachowywał, zamknął się w toalecie i powiedział seniorowi, że chce odebrać sobie życie.Zaniepokojony 90-latek długo nie mógł otworzyć drzwi od łazienki, więc zdecydował się wezwać policję.Dopiero z pomocą funkcjonariuszy udało się otworzyć drzwi toalety. W środku zastali leżącego w wannie, zakrwawionego mężczyznę. Policjanci od razu udzielili mu pierwszej pomocy oraz monitorowali jego stan zdrowia, do czasu przyjazdu karetki, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Tam trafił pod opiekę specjalistów.Należy pamiętać, że policjanci stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców i zawsze udzielają pomocy obywatelom znajdującym się w kryzysie lub trudnych sytuacjach życiowych.

Kobieta dźgnęła mężczyznę na Bródnie
19.03.2022 03:26 Ogromna awantura w mieszkaniu, sąsiedzi musieli wezwać pomoc. Do akcji wkroczyła policja

W sobotę policja interweniowała w jednym z mieszkań na Bródnie.Do interwencji doszło w jednym z bloków przy ulicy Toruńskiej na Bródnie. Między mężczyzną a kobietą doszło do kłótni i burzliwej wymiany zdań.W pewnym momencie kobieta sięgnęła po nóż i dźgnęła nim swojego partnera.Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak jego życie nie jest zagrożone.Zarówno kobieta, jak i mężczyzna mieli być w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się policja.