wawainfo.pl
Targógwek

Wikimedia Commons/Ave Maria Mõistlik

Tajemnicze dźwięki w Warszawie. Mieszkańcy zaniepokojeni, skąd one pochodzą?

20 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Mieszkańcy Warszawy nie mieli spokojnej nocy. W poniedziałek około godziny 2 w nocy przenikliwy hałas zbudził wielu ludzi. Powstało kilka teorii na temat źródła tego dźwięku. Użytkownicy Facebooka opisali zaistniałą sytuację na jednej z grup, kt&o

Dźwięki budziły mieszkańców

W nocy z niedzieli na poniedziałek mieszkańcy Targówka byli niepokojeni przez dziwne hałasy. Informacje o tym można znaleźć na jednej z grup facebookowych, zrzeszających mieszkańców dzielnicy i jej okolic. Jak wynika z zamieszczonego posta i komentarzy pod nim, hałas nie przypominał ludziom nic, co wcześniej słyszeli. - Mieszkam blisko trasy i pierwszy raz coś takiego słyszę - napisała jedna z użytkowniczek.

Policja nie otrzymała zgłoszenia

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Oficera Prasowego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI. - Nie mieliśmy takiego zgłoszenia, nic nam na ten temat nie wiadomo - powiedziała podkom. Paulina Onyszko. Informacje próbowaliśmy też uzyskać u stołecznej Straży Miejskiej. Niestety, tutaj również nie uzyskaliśmy żadnych informacji. Wytłumaczenia nie udało się nam też uzyskać w Urzędzie Miasta. - Nie mieliśmy zgłoszenia na ten temat - powiedziała w rozmowie z nami Magdalena Łań. Co zatem sprawiło, że to nie była spokojna noc dla wielu ludzi?

Co budziło mieszkańców?

W internecie pojawiło się wiele teorii na temat tych dziwnych hałasów. Jedna z użytkowniczek serwisu Facebook napisała, że pojawiał się co chwilę, w krótkich odstępach czasowych. Udało nam się dotrzeć do nagrania dźwięku. Nasza rozmówczyni zarejestrowała go ok. godz. 2 w nocy w okolicach ul. Łojewskiej. Hałas musiał być rzeczywiście potworny, ponieważ nagranie powstało przy zamkniętych oknach, a przeciągły pisk jest na nim wyraźnie słyszalny. Jeden z mieszkańców podzielił się przypuszczeniem, że hałasy mogą dochodzić z elektrociepłowni na Żeraniu. Miałyby powstać w wyniku czyszczenia tamtejszych kominów. Jednak w takim przypadku źródło dźwięku nie mogłoby się przemieszczać. Jak wynika z relacji świadków, pisk dochodził z rożnych miejsc dzielnicy.

Tajemnicze hałasy

Inną, najbardziej prawdopodobną teorią, jest nocna jazda samochodem sportowym. Puste ulice Warszawy stwarzają idealne warunki dla fanów prędkości. Wielu właścicieli aut wyścigowych z pewnością ma duży niedosyt w związku z obostrzeniami i zakazem przemieszczania się. Być może ktoś postanowił zamienić ulice Targówka w nocny tor wyścigowy. Niestety, żadnej z powyższych teorii nie udało się potwierdzić, pozostają więc jedynie domysły.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >