wawainfo.pl

TOMASZ RADZIK/East News

Zdezorientowana i przemarznięta 16-latka płakała pod sklepem na Targówku

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Mieszkańcy usłyszeli krzyk

Pod koniec ubiegłego tygodnia kobiecy krzyk obudził i zaalarmował w nocy mieszkańców ulicy Tużyckiej w Warszawie. Na pomoc wezwano Straż Miejską, która przyjęła zgłoszenie.

Funkcjonariusze VI Oddziału Terenowego podjęli interwencję i natychmiast zjawili się na miejscu - mogło przecież chodzić o bezpieczeństwo i życie człowieka. Radiowóz zatrzymał się przed sklepem wielobranżowym.

Straż miejska znalazła 16-latkę

Strażnicy miejscy dostrzegli tam młodą kobietę, która siedziała na chodniku przed budynkiem i głośno szlochała. Widać było wyraźnie, że jest przemarznięta. Miała także ranę na kolanie.

Zapytana przez funkcjonariuszy co się stało, nie poprawiła logicznie tego wytłumaczyć. Nie wiedziała również, jak znalazła się w tym miejscu. Strażnicy okryli ją termicznym kocem i zaprosili do radiowozu, by mogła się ogrzać.

Dziewczyna była pijana

Szybko ustalili, że dziewczyna ma dopiero 16 lat. Straż miejsca wezwała patrol policji i karetkę pogotowia. Policjanci zbadali trzeźwość młodej kobiety. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu.

Straż miejska poinformowała, że w związku z tym, że dziewczyna była osobą nieletnią, sprawa została przekazana policji.

Dziwne sytuacje służb mundurowych

W ostatnim czasie w Warszawie dochodzi do wielu niecodziennych zgłoszeń, które trafiają w ręce służb. Wczoraj informowaliśmy o mężczyźnie, który utknął w toalecie przy kościele. W walentynki.

Również w walentynki policjanci z warszawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Po sprawdzeniu jego trzeźwości kierujący samochodem postanowił uciec z miejsca zatrzymania. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]