Zdezorientowana i przemarznięta 16-latka płakała pod sklepem na Targówku

Autor Kamil Matuszak - 17 Lutego 2021
Straż miejskaŹródło: TOMASZ RADZIK/East News

Straż miejska z warszawskiego Targówka została wezwana w środku nocy przez mieszkańców, po tym, jak usłyszeli krzyk, który rozległ się w okolicy. Po przybyciu na miejsce strażnicy znaleźli młodą dziewczynę, która siedziała na chodniku i szlochała.

Mieszkańcy usłyszeli krzyk

Pod koniec ubiegłego tygodnia kobiecy krzyk obudził i zaalarmował w nocy mieszkańców ulicy Tużyckiej w Warszawie. Na pomoc wezwano Straż Miejską, która przyjęła zgłoszenie.

Funkcjonariusze VI Oddziału Terenowego podjęli interwencję i natychmiast zjawili się na miejscu - mogło przecież chodzić o bezpieczeństwo i życie człowieka. Radiowóz zatrzymał się przed sklepem wielobranżowym.

Straż miejska znalazła 16-latkę

Strażnicy miejscy dostrzegli tam młodą kobietę, która siedziała na chodniku przed budynkiem i głośno szlochała. Widać było wyraźnie, że jest przemarznięta. Miała także ranę na kolanie.

Zapytana przez funkcjonariuszy co się stało, nie poprawiła logicznie tego wytłumaczyć. Nie wiedziała również, jak znalazła się w tym miejscu. Strażnicy okryli ją termicznym kocem i zaprosili do radiowozu, by mogła się ogrzać.

Pościg ulicami Warszawy. Prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków, odpowie za swoje czynyPościg ulicami Warszawy. Prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków, odpowie za swoje czynyCzytaj dalej

Dziewczyna była pijana

Szybko ustalili, że dziewczyna ma dopiero 16 lat. Straż miejsca wezwała patrol policji i karetkę pogotowia. Policjanci zbadali trzeźwość młodej kobiety. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu.

Straż miejska poinformowała, że w związku z tym, że dziewczyna była osobą nieletnią, sprawa została przekazana policji.

Dziwne sytuacje służb mundurowych

W ostatnim czasie w Warszawie dochodzi do wielu niecodziennych zgłoszeń, które trafiają w ręce służb. Wczoraj informowaliśmy o mężczyźnie, który utknął w toalecie przy kościele. W walentynki.

Również w walentynki policjanci z warszawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Po sprawdzeniu jego trzeźwości kierujący samochodem postanowił uciec z miejsca zatrzymania. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Straż Miejska Warszawa
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News