wawainfo.pl > Wiadomości > Zdezorientowana i przemarznięta 16-latka płakała pod sklepem na Targówku
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

Zdezorientowana i przemarznięta 16-latka płakała pod sklepem na Targówku

Straż miejska
TOMASZ RADZIK/East News

Mieszkańcy usłyszeli krzyk

Pod koniec ubiegłego tygodnia kobiecy krzyk obudził i zaalarmował w nocy mieszkańców ulicy Tużyckiej w Warszawie. Na pomoc wezwano Straż Miejską, która przyjęła zgłoszenie.

Funkcjonariusze VI Oddziału Terenowego podjęli interwencję i natychmiast zjawili się na miejscu - mogło przecież chodzić o bezpieczeństwo i życie człowieka. Radiowóz zatrzymał się przed sklepem wielobranżowym.

Straż miejska znalazła 16-latkę

Strażnicy miejscy dostrzegli tam młodą kobietę, która siedziała na chodniku przed budynkiem i głośno szlochała. Widać było wyraźnie, że jest przemarznięta. Miała także ranę na kolanie.

Zapytana przez funkcjonariuszy co się stało, nie poprawiła logicznie tego wytłumaczyć. Nie wiedziała również, jak znalazła się w tym miejscu. Strażnicy okryli ją termicznym kocem i zaprosili do radiowozu, by mogła się ogrzać.

Dziewczyna była pijana

Szybko ustalili, że dziewczyna ma dopiero 16 lat. Straż miejsca wezwała patrol policji i karetkę pogotowia. Policjanci zbadali trzeźwość młodej kobiety. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu.

Straż miejska poinformowała, że w związku z tym, że dziewczyna była osobą nieletnią, sprawa została przekazana policji.

Dziwne sytuacje służb mundurowych

W ostatnim czasie w Warszawie dochodzi do wielu niecodziennych zgłoszeń, które trafiają w ręce służb. Wczoraj informowaliśmy o mężczyźnie, który utknął w toalecie przy kościele. W walentynki.

Również w walentynki policjanci z warszawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Po sprawdzeniu jego trzeźwości kierujący samochodem postanowił uciec z miejsca zatrzymania. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Powiązane