wawainfo.pl
Dwa ogniska koronawirusa w Warszawie

Pixabay

Dwa nowe ogniska koronawirusa w Warszawie. Nagły wzrost zakażeń w stolicy

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Nowe ogniska koronawirusa w stolicy. Jedno w Ośrodku dla Uchodźców, gdzie otrzymano ponad 30 pozytywnych wyników na COVID-19 . Drugie - w Szpitalu Wolskim, gdzie zakażonych jest 25 pracowników placówki oraz ponad 35 pacjent&o

Wzrost zachorowan w Warszawie

W komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie z. 27 maja czytamy, że liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1112, tylko w ciągu doby otrzymano kolejnych 25 pozytywnych wyników testów. Dzień wcześniej, 26 maja nowych osób zakażonych koronawirusem w stolicy przybyło dwa razy więcej - 55 przypadków. Na początku tygodnia, 25 maja zachorowań było 40. 

Dwa ogniska zakażeń 

O przyczynę wzrostu liczby zachorowań na COVID 19 zapytaliśmy rzecznika prasowego Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joannę Narożniak, która przekazała, że w stolicy znalazły się dwa ogniska zakażeń - Szpital Wolski oraz Ośrodek dla Uchodźców

Ośrodek dla Uchodźców 

- W Ośrodku dla Uchodźców otrzymano 32 dodatnie wyniki laboratoryjne na obecność koronawirusa, dwa testy nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Kolejne badania zostały zaplanowane na 2 czerwca - poinformowała Joanna Narożniak. Jak wyjaśniła rzeczniczka obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne. PSSE w Warszawie ściśle współpracuje z kierownictwem ośrodka,  z dyrekcją Urzędu ds. cudzoziemców oraz podmiotem sprawującym opiekę nad ośrodkiem.

Szpital Wolski

- W Szpitalu Wolskim odnotowaliśmy jedno zachorowanie na oddziale psychiatrycznym, kolejne na SOR. Pozytywny wynik na Oddziale I Wewnętrznym otrzymało 18 pracowników szpitala oraz 10 pacjentów. Na Oddziale II Wewnętrznym wykryto 5 zakażeń wśród personelu i 26 pacjentów. Na oddziale geriatrycznym pozytywny wynik na koronawirusa otrzymały dwie osoby z personelu - przekazała Joanna Narożniak.  Pacjenci tego oddziału nie chorują - dodała.  Informacje o liczbie zachorowań w obu ogniskach pochodzą z 27 maja 2020 roku. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina Kraushar

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >