wawainfo.pl
Dwa ogniska koronawirusa w Warszawie

Pixabay

Dwa nowe ogniska koronawirusa w Warszawie. Nagły wzrost zakażeń w stolicy

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Nowe ogniska koronawirusa w stolicy. Jedno w Ośrodku dla Uchodźców, gdzie otrzymano ponad 30 pozytywnych wyników na COVID-19 . Drugie - w Szpitalu Wolskim, gdzie zakażonych jest 25 pracowników placówki oraz ponad 35 pacjent&o

Wzrost zachorowan w Warszawie

W komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie z. 27 maja czytamy, że liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1112, tylko w ciągu doby otrzymano kolejnych 25 pozytywnych wyników testów. Dzień wcześniej, 26 maja nowych osób zakażonych koronawirusem w stolicy przybyło dwa razy więcej - 55 przypadków. Na początku tygodnia, 25 maja zachorowań było 40. 

Dwa ogniska zakażeń 

O przyczynę wzrostu liczby zachorowań na COVID 19 zapytaliśmy rzecznika prasowego Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joannę Narożniak, która przekazała, że w stolicy znalazły się dwa ogniska zakażeń - Szpital Wolski oraz Ośrodek dla Uchodźców

Ośrodek dla Uchodźców 

- W Ośrodku dla Uchodźców otrzymano 32 dodatnie wyniki laboratoryjne na obecność koronawirusa, dwa testy nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Kolejne badania zostały zaplanowane na 2 czerwca - poinformowała Joanna Narożniak. Jak wyjaśniła rzeczniczka obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne. PSSE w Warszawie ściśle współpracuje z kierownictwem ośrodka,  z dyrekcją Urzędu ds. cudzoziemców oraz podmiotem sprawującym opiekę nad ośrodkiem.

Szpital Wolski

- W Szpitalu Wolskim odnotowaliśmy jedno zachorowanie na oddziale psychiatrycznym, kolejne na SOR. Pozytywny wynik na Oddziale I Wewnętrznym otrzymało 18 pracowników szpitala oraz 10 pacjentów. Na Oddziale II Wewnętrznym wykryto 5 zakażeń wśród personelu i 26 pacjentów. Na oddziale geriatrycznym pozytywny wynik na koronawirusa otrzymały dwie osoby z personelu - przekazała Joanna Narożniak.  Pacjenci tego oddziału nie chorują - dodała.  Informacje o liczbie zachorowań w obu ogniskach pochodzą z 27 maja 2020 roku. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >