Dwa nowe ogniska koronawirusa w Warszawie. Nagły wzrost zakażeń w stolicy

Autor Karolina Kraushar - 28 Maja 2020
Dwa ogniska koronawirusa w WarszawieŹródło: Pixabay

Nowe ogniska koronawirusa w stolicy. Jedno w Ośrodku dla Uchodźców, gdzie otrzymano ponad 30 pozytywnych wyników na COVID-19 . Drugie - w Szpitalu Wolskim, gdzie zakażonych jest 25 pracowników placówki oraz ponad 35 pacjentów | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Wzrost zachorowan w Warszawie

W komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie z. 27 maja czytamy, że liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1112, tylko w ciągu doby otrzymano kolejnych 25 pozytywnych wyników testów. Dzień wcześniej, 26 maja nowych osób zakażonych koronawirusem w stolicy przybyło dwa razy więcej - 55 przypadków. Na początku tygodnia, 25 maja zachorowań było 40.

Dwa ogniska zakażeń

O przyczynę wzrostu liczby zachorowań na COVID 19 zapytaliśmy rzecznika prasowego Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joannę Narożniak, która przekazała, że w stolicy znalazły się dwa ogniska zakażeń - Szpital Wolski oraz Ośrodek dla Uchodźców

Ośrodek dla Uchodźców

- W Ośrodku dla Uchodźców otrzymano 32 dodatnie wyniki laboratoryjne na obecność koronawirusa, dwa testy nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Kolejne badania zostały zaplanowane na 2 czerwca - poinformowała Joanna Narożniak. Jak wyjaśniła rzeczniczka obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne. PSSE w Warszawie ściśle współpracuje z kierownictwem ośrodka, z dyrekcją Urzędu ds. cudzoziemców oraz podmiotem sprawującym opiekę nad ośrodkiem.

Szpital Wolski

- W Szpitalu Wolskim odnotowaliśmy jedno zachorowanie na oddziale psychiatrycznym, kolejne na SOR. Pozytywny wynik na Oddziale I Wewnętrznym otrzymało 18 pracowników szpitala oraz 10 pacjentów. Na Oddziale II Wewnętrznym wykryto 5 zakażeń wśród personelu i 26 pacjentów. Na oddziale geriatrycznym pozytywny wynik na koronawirusa otrzymały dwie osoby z personelu - przekazała Joanna Narożniak. Pacjenci tego oddziału nie chorują - dodała. Informacje o liczbie zachorowań w obu ogniskach pochodzą z 27 maja 2020 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News