wawainfo.pl
zalana ulica

Fot. czytelnik

Cała ulica jest zalana. Ogromna awaria wodociągowa w Warszawie

1 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Przy ulicy Chodeckiej na warszawskim Targówku doszło do awarii wodociągowej. Cała ulica zalana jest wodą. Jak informuje MPWiK, jeszcze nie wiadomo, w których blokach woda zostanie wyłączona. Spółka zapewnia jednak mieszkańcom zastępcz

Cała ulica Chodecka zalana

Dostaliśmy informację od naszego czytelnika, że przy ulicy Chodeckiej na warszawskim Targówku doszło do awarii, w wyniku której cała ulica zalana jest wodą. Informację tę potwierdził MPWiK. - Mamy na ulicy Chodeckiej dwie awarie. Jedna jest na wysokości numeru 14. Druga jest dopiero w trakcie rozpoznawania - poinformował Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK.

Awaria nie jest wynikiem prowadzenia prac

Jak powiedział Marek Smółka, zaistniała awaria nie jest wynikiem uszkodzenia powstałego podczas prowadzonej tam wymiany sieci wodociągowej. - My właśnie dlatego prowadzimy wymianę, bo często dochodzi tam do awarii - powiedział.

Mieszkańcy dostaną zastępcze źródło wody

MPWiK poinformował, że zapewni mieszkańcom zastępcze źródło wody w formie beczkowozów. - Jeden beczkowóz jedzie pod numer 14 dla mieszkańców. Dwa kolejne są w gotowości i pojadą tam, gdzie będą wskazane jako miejsca awarii. Teraz trudno powiedzieć, które bloki będą miały wyłączoną wodę - zakomunikował Marek Smółka. - Jak zwykle w takich sytuacjach staramy się usuwać te awarie tak, żeby one były, jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Będziemy robić wszystko, żeby ta woda jak najszybciej do mieszkańców wróciła - dodał.

Trwają prace nad usunięciem awarii

Dostaliśmy informację od rzecznika prasowego MPWiK, że na Targówku postawione zostały trzy beczkowozy. - Wyłączenie wody dotyczy kilku bloków mieszkalnych, pawilonu handlowo-usługowego i przedszkola. Na miejscu nad usunięciem awarii pracują równolegle dwie ekipy MPWiK. Zakładamy, że awarie zostaną usunięte najpóźniej do 6:00 rano - poinformował Marek Smółka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >