wawainfo.pl > Mazowsze > Sierpc. Pijany mężczyzna leżał na środku jezdni drogi krajowej nr 10
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:36

Sierpc. Pijany mężczyzna leżał na środku jezdni drogi krajowej nr 10

Policja noc
policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Sierpca dostali zgłoszenie we wtorek wieczorem o mężczyźnie leżącym na środku jezdni na drodze krajowej nr 10. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali ok. 60-letniego mężczyznę, który był kompletnie pijany. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

- We wtorek wieczorem otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który leżał na DK-10, na wysokości miejscowości Borkowo Kościelne. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali 60-latka, który leżał na jezdni w stanie upojenia alkoholowego - mówi w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna został ukarany trzema mandatami za: brak odblasków, wybryk nieobyczajny oraz tamowanie ruchu drogowego.

Po interwencji policjanci odwieźli 60-latka do jego domu, jednak z uwagi, że nikogo tam nie zastano, sprawca wykroczenia spędził noc na komisariacie.

Policjanci apelują i przypominają, że aktualne przepisy nakładają na osoby piesze obowiązek używania elementów odblaskowych w momencie poruszania się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu.

- Zaleca się również noszenie odblasków w obszarach zabudowanych. To znacząco poprawi bezpieczeństwo - dodaje mł. asp. Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Tagi: Sierpc DK10