wawainfo.pl
Powstancow Slaskich

Adrian Grycuk | Wikimedia Commons

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską

26 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Udostępnij:

W związku z kontynuowaniem prac związanych z budową metra, od piątku do niedzieli, 26-28 listopada, zamknięte będą obie jezdnie ul. Powstańców Śląskich od ul. Górczewskiej do ul. Konarskiego. Drogowcy zamkną także północną jezdnie ul. Górczewskiej od Góralskiej do Konarskiego.

W weekend zaplanowano układanie ostatniej warstwy asfaltu na południowej części skrzyżowania ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Dodatkowo będą prowadzone prace na północnej jezdni ul. Górczewskiej. Działania są związane z budową metra oraz przywróceniem w pobliżu inwestycji na Bemowie - stałej organizacji ruchu.

- Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony Bielan na skrzyżowaniu z ul. Górczewską będą musieli skręcić w lewo lub w prawo. Środkowy pas do jazdy prosto zostanie zamknięty. Z kolei jadący z przeciwnego kierunku będą musieli skręcić w lewo w ul. gen. W. Czumy lub prawo w ul. S. Konarskiego. Prawy pas ul. Powstańców Śląskich przed ul. S. Konarskiego zostanie wyłączony z ruchu. Z ul. S. Konarskiego i gen. W. Czumy nie będzie możliwości skrętu w stronę ul. Górczewskiej. Ruch ul. Górczewską w stronę centrum przez skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich nadal będzie odbywał się jezdnią północną. Nie będzie tu możliwości skrętu w prawo w stronę ul. Człuchowskiej - informuje stołeczny ratusz.

SP-GABIN

Mazowsze. Od kilkunastu dni nie wpuszczają do szkoły dwóch dziewczynek. Poszło o maseczki, rodzice mówią o terrorze

CZYTAJ DALEJ


W sobotę, 27 listopada, ruch w ciągu ul. Górczewskiej w kierunku Bemowa na wysokości skrzyżowania z ul. Góralską zostanie przełożony na jezdnię południową. W kierunku centrum poprowadzony zostanie jeden pas ruchu, natomiast w kierunku Bemowa – dwa. Powrót na właściwą jezdnię zaprojektowano na wysokości ul. S. Konarskiego.

- Utrudniony będzie dojazd do centrum handlowego. Klienci nie będą mogli skorzystać ze zjazdu w stronę centrum handlowego z jezdni północnej (w stronę Bemowa). Zjazd i wjazd z jezdni południowej (w stronę centrum) będzie nadal możliwy – z wyjazdem wyłącznie w stronę centrum. Dodatkowo w sobotę, 27 listopada, wjazd do sklepu na wysokości ul. T. Krępowieckiego zostanie zawężony do jednego pasa ruchu. Wyjazd możliwy będzie wyłącznie w kierunku Bemowa. Natomiast w niedzielę, 28 listopada, dojazd do centrum handlowego na wysokości ul. T. Krępowieckiego zostanie całkowicie zamknięty. W tym dniu dojazd do sklepu możliwy będzie tylko od strony Bemowa - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 28 na 29 listopada, zakończy się asfaltowanie na ul. Powstańców Śląskich i prace na północnej jezdni ul. Górczewskiej. Skrzyżowanie tych dwóch ulic zacznie funkcjonować we wszystkich relacjach.

Autobusy na objazdach


W związku z zamknięciem ul. Powstańców Śląskich od piątku, 26 listopada, od godz. 22.00 do poniedziałku, 29 listopada, do godz. 4.00 zmienią się trasy autobusów linii: 112, 190, N01 i N42.

  • Autobusy linii 112 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami: Powstańców
    Śląskich, Górczewską, S. Konarskiego, ponownie Powstańców Śląskich i
    Człuchowską.

  • Linia 190 będzie kursowała ulicami: Leszno, Górczewską, S. Konarskiego i Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej

  • N01 pojadą ulicami: Powstańców Śląskich, Górczewską, S. Konarskiego, Powstańców Śląskich do Dźwigowej.

  • Linia N42 ominie utrudnienia ulicami Górczewską, S. Konarskiego do Powstańców Śląskich.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Urząd m.st. Warszawy

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Ulice

Policyjna blokada na Wisłostradzie. Szukali pijanego kierowcy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Ulice

Ochota i Żoliborz w strefie płatnego parkowania

Czytaj więcej >

Ulice

Zderzenie dwóch aut na Mokotowie. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Śmiertelny wypadek na Bielanach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej >

Ulice

Tramwaj potrącił mężczyzne na Marszałkowskiej. Poszkodowany miał prawie 3,5 promila

Czytaj więcej >

Ulice

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?

Czytaj więcej >