wawainfo.pl

Łukasz Sieradzki

Wywrotka z piachem przewróciła sie na samochód

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

W poniedziałek rano wywrotka z piachem przewróciła się na zaparkowany samochód na placu budowy przy skrzyżowaniu Wawrzyszewskiej i Świętego Stanisława. Auto zostało kompletnie zmiażdżone. Nikt w zdarzeniu nie został poszkodowany.

Strażacy po przybyciu na miejsce, zabezpieczyli obydwa pojazdy. Specjalistyczna grupa techniczna Straży Pożarnej postawiła pojazd na koła przy użyciu dźwiga oraz stabilizatora. Dodatkowo zniszczony samochód osobowy został przeszukany.

- Dostaliśmy zgłoszenie około 7.15, że ciężarówka typu kiper tzw. wywrotka, przewróciła się na samochód osobowy. Na szczęście pojazd nie był w ruchu, tylko był zaparkowany. Na miejscu pracowali strażacy ze specjalistycznej grupy technicznej, którzy sprawdzili czy rzeczywiście w przysypanym pojeździe nikogo nie było. Dodatkowo ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy użyciu ciężkiego sprzętu postawili ciężarówkę na koła - mówi w rozmowie z wawainfo.pl st. kpt. Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Ulica Wawrzyszewska podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia była całkowicie nieprzejezdna. Jak informuje tvnwarszawa.pl, do wypadku doszło przy budowie osiedla Wola Skwer.

- W zdarzeniu uczestniczył pojazd jednego z podwykonawców. Miał miejsce wyładunek i rzeczywiście, w wyniku awarii technicznej, samochód budowlany przewrócił się na auto osobowe. Zdarzenie zostało rozliczone przez policję i sprawą zajmą się teraz najpewniej ubezpieczyciele - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Andrzej Miś, rzecznik prasowy inwestora - firmy Spravia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, "TVN Warszawa"

Tagi:

Podobne artykuły

Dzielnice

E-taca na Ursynowie. W jednej z parafii ofiarę można złożyć elektronicznie
Czytaj więcej >

Dzielnice

GDDKiA zażądało od wykonawcy przeglądu kanalizacji w związku z zalaniem węzła Patriotów
Czytaj więcej >

Dzielnice

Białołęka: na Żeraniu rój pszczół zatrzymał się na znaku drogowym
Czytaj więcej >

Dzielnice

Żeby dostać się na basen, trzeba czekać godzinę w upale. Jak wygląda sytuacja na warszawskich kąpieliskach?
Czytaj więcej >

Dzielnice

Problemy z kanalizacją i ciągłe zalewanie bloków na Bielanach. Problemy przy ul. Gwiaździstej i Klaudyny
Czytaj więcej >

Dzielnice

Policjanci z Targówka udaremnili próbę samobójczą. Mężczyzna został odwieziony do szpitala
Czytaj więcej >
Jakub Bujnik

Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]