wawainfo.pl
Wywrotka

Łukasz Sieradzki

Wywrotka z piachem przewróciła sie na samochód

29 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Udostępnij:

W poniedziałek rano wywrotka z piachem przewróciła się na zaparkowany samochód na placu budowy przy skrzyżowaniu Wawrzyszewskiej i Świętego Stanisława. Auto zostało kompletnie zmiażdżone. Nikt w zdarzeniu nie został poszkodowany.

Strażacy po przybyciu na miejsce, zabezpieczyli obydwa pojazdy. Specjalistyczna grupa techniczna Straży Pożarnej postawiła pojazd na koła przy użyciu dźwiga oraz stabilizatora. Dodatkowo zniszczony samochód osobowy został przeszukany.

- Dostaliśmy zgłoszenie około 7.15, że ciężarówka typu kiper tzw. wywrotka, przewróciła się na samochód osobowy. Na szczęście pojazd nie był w ruchu, tylko był zaparkowany. Na miejscu pracowali strażacy ze specjalistycznej grupy technicznej, którzy sprawdzili czy rzeczywiście w przysypanym pojeździe nikogo nie było. Dodatkowo ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przy użyciu ciężkiego sprzętu postawili ciężarówkę na koła - mówi w rozmowie z wawainfo.pl st. kpt. Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Ulica Wawrzyszewska podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia była całkowicie nieprzejezdna. Jak informuje tvnwarszawa.pl, do wypadku doszło przy budowie osiedla Wola Skwer.

- W zdarzeniu uczestniczył pojazd jednego z podwykonawców. Miał miejsce wyładunek i rzeczywiście, w wyniku awarii technicznej, samochód budowlany przewrócił się na auto osobowe. Zdarzenie zostało rozliczone przez policję i sprawą zajmą się teraz najpewniej ubezpieczyciele - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Andrzej Miś, rzecznik prasowy inwestora - firmy Spravia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, "TVN Warszawa"

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

strażacy

Dzielnice

Pożar w kamienicy na Żoliborzu. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >

Dzielnice

Policjanci uratowali 14-latkę. Dziewczynka chciała skoczyć z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >

Dzielnice

Spółdzielnia na Ursynowie zamknęła śmietnik. Decyzje tłumaczy zbyt dużą ilością śmieci

Czytaj więcej >

Dzielnice

90-latka wyszła po zakupy. Gdy zabrakło jej sił, pomogli jej strażnicy miejscy

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dzielnice

Kobieta chciała skoczyć z Mostu Gdańskiego do Wisły

Czytaj więcej >

Dzielnice

Pożar w sortowni odpadów na Bielanach

Czytaj więcej >