wawainfo.pl > Pijany Kierowca

Pijany Kierowca

Pijany kierowca

Policja
19.03.2022 03:35 Policyjna blokada na Wisłostradzie. Szukali pijanego kierowcy

We wtorek wieczorem policjanci ze Śródmieścia otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy przemieszczającym się Wisłostradą. Funkcjonariusze zablokowali jedno ze skrzyżowań i po kolei kontrolowali kierowców. W końcu natrafili na podejrzanego mężczyznę, ten jednak zachowywał się agresywnie i nie chciał opuścić samochodu. Mężczyzna został zatrzymany na blokadzie ustawionej na skrzyżowaniu ulic Wybrzeże Gdyńskie i Grodzkiej. Podczas kontroli wszystkich kierowców natrafili na 34-letniego obywatela Ukrainy, który prowadził samochód marki ford pod wpływem alkoholu.- Po otrzymaniu informacji, że pijany mężczyzna może poruszać się Wisłostradą, zdecydowaliśmy się na ustawienie blokady. Mężczyzna początkowo nie chciał opuścić pojazdu. Zamknął się od środka i był agresywny. Po podjęciu interwencji przez funkcjonariuszy m.in. założeniu podejrzanemu kajdanek, mężczyzna został zaprowadzony do radiowozu, gdzie badanie alkomat wykazało 1,5 promila - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, podinsp. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji I w Warszawie.Dodatkowo od 34-letniego obywatela Ukrainy została pobrana krew do analizy. Śledczy chcą sprawdzić czy mężczyzna nie był także pod wpływem środków odurzających.Jak przekazał nam podinsp. Szumiata - mężczyzna przebywa w policyjnej izbie zatrzymań i jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

matka corka
19.03.2022 03:31 Bielany. Strażniczka miejska została niemal rozjechana przez pijanego kierowcę

Bielany. Strażniczka miejska wybrała się w swoim dniu wolnym na zakupy z córką. Nagle, w schody, na których stała z dzieckiem, wjechał z dużą siła kierowca samochodu osobowego. Kobieta od razu sprawdziła, czy nikomu nic się nie stało i wezwała na miejsce służby. Kierowca przyznał, że pił wcześniej alkohol. Strażniczka odebrała mu kluczyki do samochodu.

DOMIN/AGENCJA SE/East News
19.03.2022 03:28 "Nie piłam, tylko próbowałam". Barmanka potrąciła pieszego i uciekła.

34-letnia barmanka wracała samochodem z pracy mając w organizmie 2 promile alkoholu. Najpierw potrąciła pieszego, później wjechała w tył toyoty. Miała dwa promile alkoholu we krwi. Grożą jej nawet dwa lata więzienia.Stołeczna policja zatrzymała 34-latkę, która pędziła ulicami Śródmieścia i Mokotowa, mając dwa promile alkoholu w organizmie. Jak podają służby, pijana poruszała się seatem toledo. Najpierw niegroźnie potrąciła pieszego przy ul. Szwoleżerów, a następnie z impetem wjechała w tył toyoty yaris na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Chełmskiej.