wawainfo.pl
Jechała po mleko, teraz pójdzie do więzienia

pixabay.com/unsplash.com

Musiała kupić mleko do kawy. Teraz grożą jej dwa lata więzienia

30 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Policjanci zatrzymali 31-letnią kobietę, która rozbitym samochodem jechała zygzakiem po warszawskim Służewcu. Zatrzymana przyznała, że dzień wcześniej piła alkohol, a teraz jedzie po mleko do kawy. Została zatrzymana i trafiła do aresztu.

Pijana kobieta jechała po mleko do kawy

Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali ok. godz. 8:00 31-letnią kobietę, która jechała zygzakiem, nie mogąc utrzymać kierunku jazdy. Została złapana, gdy zjeżdżała z Ronda Unii Europejskiej w ulicę Rzymowskiego, najeżdżając przy tym na krawężniki.

Pijani kierowcy ciągle są zmorą polskich dróg. Cały czas z ich udziałem dochodzi do wielu tragedii na polskich drogach. Informowaliśmy o potrąceniu 14-letniej dziewczyny przez kierowcę na podwójnym gazie. Kilka tygodni temu mężczyzna pod wpływem postanowić zasiąść za kierownicą ciągnika, co mogło zakończyć się nieprzyjemnym zdarzeniem.

Zatrzymana przyznała się policjantom, że dzień wcześniej wypiła 0,7 l wódki, a teraz wsiadła za kierownicę, bo potrzebował mleka do kawy i właśnie jechała je kupić.

Kobieta miała w wydmuchiwanym powietrzu prawie 2 promile. Policjanci zabrali pewną siebie kobietę na posterunek. Od razu straciła prawo jazdy, a po chwili okazało się, że trafi do aresztu.

Zaniepokojeni policjanci zatrzymali samochód

Porozbijane BMW, którym jechała kobieta było pierwszą przesłanką do zatrzymania. Samochód wyglądał, jakby brał udział w kolizji, ciągnęły się za nim oderwane fragmenty elementów, a dodatkowo miał urwany zderzak.

Zaniepokoiło to funkcjonariuszy, którzy szybko zareagowali. Bardzo dobrze, że tak się stało, bo inaczej, finał tej historii, mógłby być o wiele smutniejszy.

Pojazd poruszający się zygzakiem po lewym pasie ruchu, bardzo blisko krawędzi sugerował, że z kierowcą jest coś nie tak. Kobieta siedząca za kierownicą nawet nie udawała, że jest trzeźwa. Poza tym woń alkoholu, która była wyczuwalna w jej oddechu nie pozostała wątpliwości.

Zeznania kobiety szokują

Według zeznań kobieta wyszła z domu po godzinie 7:00 rano, wsiadła za kierownicę i miała zamiar pojechać samochodem do galerii handlowej, gdzie chciała kupić mleko do kawy. Zaprzeczyła też, jakoby miała brać udział w jakimkolwiek zdarzeniu drogowym.

Samochód zatrzymanej kobiety trafił na lawetę i pojechało na strzeżony parking a prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu zostały zatrzymane. Podejrzana usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >