wawainfo.pl > Wiadomości > Musiała kupić mleko do kawy. Teraz grożą jej dwa lata więzienia
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:22

Musiała kupić mleko do kawy. Teraz grożą jej dwa lata więzienia

Jechała po mleko, teraz pójdzie do więzienia
pixabay.com/unsplash.com

Pijana kobieta jechała po mleko do kawy

Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali ok. godz. 8:00 31-letnią kobietę, która jechała zygzakiem, nie mogąc utrzymać kierunku jazdy. Została złapana, gdy zjeżdżała z Ronda Unii Europejskiej w ulicę Rzymowskiego, najeżdżając przy tym na krawężniki.

Pijani kierowcy ciągle są zmorą polskich dróg. Cały czas z ich udziałem dochodzi do wielu tragedii na polskich drogach. Informowaliśmy o potrąceniu 14-letniej dziewczyny przez kierowcę na podwójnym gazie. Kilka tygodni temu mężczyzna pod wpływem postanowić zasiąść za kierownicą ciągnika, co mogło zakończyć się nieprzyjemnym zdarzeniem.

Zatrzymana przyznała się policjantom, że dzień wcześniej wypiła 0,7 l wódki, a teraz wsiadła za kierownicę, bo potrzebował mleka do kawy i właśnie jechała je kupić.

Kobieta miała w wydmuchiwanym powietrzu prawie 2 promile. Policjanci zabrali pewną siebie kobietę na posterunek. Od razu straciła prawo jazdy, a po chwili okazało się, że trafi do aresztu.

Zaniepokojeni policjanci zatrzymali samochód

Porozbijane BMW, którym jechała kobieta było pierwszą przesłanką do zatrzymania. Samochód wyglądał, jakby brał udział w kolizji, ciągnęły się za nim oderwane fragmenty elementów, a dodatkowo miał urwany zderzak.

Zaniepokoiło to funkcjonariuszy, którzy szybko zareagowali. Bardzo dobrze, że tak się stało, bo inaczej, finał tej historii, mógłby być o wiele smutniejszy.

Pojazd poruszający się zygzakiem po lewym pasie ruchu, bardzo blisko krawędzi sugerował, że z kierowcą jest coś nie tak. Kobieta siedząca za kierownicą nawet nie udawała, że jest trzeźwa. Poza tym woń alkoholu, która była wyczuwalna w jej oddechu nie pozostała wątpliwości.

Zeznania kobiety szokują

Według zeznań kobieta wyszła z domu po godzinie 7:00 rano, wsiadła za kierownicę i miała zamiar pojechać samochodem do galerii handlowej, gdzie chciała kupić mleko do kawy. Zaprzeczyła też, jakoby miała brać udział w jakimkolwiek zdarzeniu drogowym.

Samochód zatrzymanej kobiety trafił na lawetę i pojechało na strzeżony parking a prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu zostały zatrzymane. Podejrzana usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane