wawainfo.pl
Patrol drogowy policji

Jan BIELECKI/East News

Pościg ulicami Warszawy. Prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków, odpowie za swoje czyny

17 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W niedzielę (14 lutego) na ulicach Warszawy odbywał się pościg za kierowcą luksusowego mercedesa, który uciekł podczas kontroli drogowej. Jego pasażerką była znana modelka. Po spowodowaniu wypadku uciekał pieszo. Policja go schwytała, teraz usłysza

Pościg za mercedesem

W miniony weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali do kontroli kierowcę luksusowego mercedesa. 27-letni mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość. Alkomat wskazał promil alkoholu.

Funkcjonariusze wydali polecenie zgaszenia silnika. W tej chwili kierowca gwałtownie ruszył z miejsca kontroli, a policjanci udali się za nim w pościg. Całe zdarzenie miało miejsce na ulicy Żwirki i Wigury. Kierowca, wjeżdżając w aleję Niepodległoci stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy element przy podziemnym przejściu.

Kierowcą znajomy modelki

O całej sprawie pisaliśmy w poniedziałek. Okazało się, ze 27-latek miał pasażerkę, którą była znaną z 2. edycji programu "Hotel Paradise" modelką - to Julia S. Gdy samochód uderzył w barierę i nie mógł dalej jechać, mężczyzna zaczął uciekać pieszo, a kobieta wysiadł z mercedesa i udała się w stronę Parku Pole Mokotowskie.

Policjanci zabrali Julię S. na komisariat, by spisać jej zeznania. Mężczyzna próbował schować się na przystanku autobusowym. Mundurowi bardzo szybko złapali 27-letniego kierowcę i doprowadzili do na posterunek policji na Ochocie.

Kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków

Podczas czynności na komisariacie wyszło, że mężczyzna był nie tylko pod wpływem alkoholu, ale również narkotyków. Dodatkowo posiadał on dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Samochód, którym się poruszał i którym spowodował wypadek został zabezpieczony, a następnie odholowany na parking policyjny.

Przy mężczyźnie znaleziono również gotówkę, która zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Po wykonaniu czynności kierowca został doprowadzony do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu śledczy z Ochoty przedstawili 27-latkowi zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz znajdując się pod wpływem środka odurzającego, niestosowania się do zakazów prowadzenia pojazdów oraz niewykonanie polecenia funkcjonariusza policji do zatrzymania pojazdu.

Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 27-latkowi za popełnione przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, KSP Warszawazdjęcie główne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >