wawainfo.pl > Ulice > Bielany. Strażniczka miejska została niemal rozjechana przez pijanego kierowcę
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:31

Bielany. Strażniczka miejska została niemal rozjechana przez pijanego kierowcę

matka corka
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Bielany. Strażniczka miejska wybrała się w swoim dniu wolnym na zakupy z córką. Nagle, w schody, na których stała z dzieckiem, wjechał z dużą siła kierowca samochodu osobowego. Kobieta od razu sprawdziła, czy nikomu nic się nie stało i wezwała na miejsce służby.

Kierowca przyznał, że pił wcześniej alkohol. Strażniczka odebrała mu kluczyki do samochodu.

Bielany. Strażniczka miejska zapobiegła tragedii, a wcześniej sama ledwie uszła z życiem

W sobotę, gdy strażniczka miejska z V Oddziału Terenowego miała wolne, wybrała się ze swoją córką do sklepu, by zrobić zakupy.

Kiedy stanęły na schodach znajdujących się przy ul. Kasprowicza, usłyszały huk i zobaczyły, że w konstrukcję wjechał z impetem samochód marki ford. Kierowcą był na oko 60-letni mężczyzna.

Kobieta wyznała, że mężczyzna próbował jeszcze wykonać jakieś manewry, ale silnik samochodu zgasł, a wokół pojawiły się wypływające z maszyny płyny.

Uruchomienie silnika mogło w takiej sytuacji doprowadzić do pożaru. Strażniczka szybko podeszła do drzwi samochodu i porozmawiała z kierowcą. Spytała, czy ten pił alkohol, na co ten odpowiedział twierdząco.

Kobieta odebrała mu kluczyki do samochodu i wezwała na miejsce służby.

Był kompletnie pijany

Wstępne badanie wykazało, że kierowca miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Wcześniej, już po zadzwonieniu na służby, mężczyzna próbował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Na szczęście strażniczka skutecznie interweniowała także i w tej sytuacji. Z powodzeniem uniemożliwiła sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale kierowca może słono zapłacić. Za prowadzenie pod wpływem może mu zostać odebrane prawo jazdy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.pl zdjęcie główne: Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane