Jechał pod prąd, wbił się w rondo. Alkomat dawno nie pokazał takiego wyniku

Autor Karolina Kraushar - 26 Sierpnia 2020
Kierowca jechał pod prądŹródło: policja.pl

Kierowca jechał pod prąd Trasą Popiełuszki w Płocku w poniedziałkowy późny wieczór. Swój szaleńczy rajd zakończył na rondzie. Pozostali uczestnicy ruchu drogowego błyskawicznie zareagowali i odebrali mu kluczyki, aby uniemożliwić jego dalsze szarżowanie po ulicach miasta. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

Kierowca jechał pod prąd

Kierowca mknął ulicami Płocka kompletnie pijany, stwarzając ogromne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jechał pod prąd Trasą Popiełuszki w Płocku. W końcu mężczyzna wjechał w rondo, wtedy inni kierowcy zabrali mu kluczyki. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechała policji, zbadano mężczyznę na obecność alkoholu we krwi, okazało się, że miał ponad cztery promile.

Pijany kierowca

- Ten 40-letni mężczyzna w Płocku kierował fordem, stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu i uszkodził znaki drogowe. Jego dalszą niebezpieczną jazdę udaremnił inny kierujący. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd - przekazała w rozmowie z portalem petronews.pl mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Płocku.

Kierowca miał ponad cztery promile

Ponad cztery promile alkoholu w organizmie to faza porażenna zatrucia alkoholowego, która zaczyna się na poziomie czterech promili, a kończy na pięciu i pół promila. W tej fazie dochodzi m.in. do ciężkiej śpiączki toksykologicznej, zwolnienia akcji serca, a nawet porażenia ośrodka pnia mózgu.

Błyskawiczna reakcja świadków

- Zdecydowana reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoją jazdą mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Z takimi reakcjami policja spotkała się już wielokrotnie i są one godne pochwały i naśladowania - zaznaczyła mł. asp. Kowalska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News