wawainfo.pl
Kierowca jechał pod prąd

policja.pl

Jechał pod prąd, wbił się w rondo. Alkomat dawno nie pokazał takiego wyniku

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Kierowca jechał pod prąd Trasą Popiełuszki w Płocku w poniedziałkowy późny wieczór. Swój szaleńczy rajd zakończył na rondzie. Pozostali uczestnicy ruchu drogowego błyskawicznie zareagowali i odebrali mu kluczyki, aby uniemożliwić jeg

Kierowca jechał pod prąd

Kierowca mknął ulicami Płocka kompletnie pijany, stwarzając ogromne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jechał pod prąd Trasą Popiełuszki w Płocku. W końcu mężczyzna wjechał w rondo, wtedy inni kierowcy zabrali mu kluczyki. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechała policji, zbadano mężczyznę na obecność alkoholu we krwi, okazało się, że miał ponad cztery promile.

Pijany kierowca

- Ten 40-letni mężczyzna w Płocku kierował fordem, stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu i uszkodził znaki drogowe. Jego dalszą niebezpieczną jazdę udaremnił inny kierujący. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd - przekazała w rozmowie z portalem petronews.pl mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Płocku.

Kierowca miał ponad cztery promile

Ponad cztery promile alkoholu w organizmie to faza porażenna zatrucia alkoholowego, która zaczyna się na poziomie czterech promili, a kończy na pięciu i pół promila. W tej fazie dochodzi m.in. do ciężkiej śpiączki toksykologicznej, zwolnienia akcji serca, a nawet porażenia ośrodka pnia mózgu.

Błyskawiczna reakcja świadków

- Zdecydowana reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoją jazdą mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Z takimi reakcjami policja spotkała się już wielokrotnie i są one godne pochwały i naśladowania - zaznaczyła mł. asp. Kowalska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >