wawainfo.pl
Kierowca jechał pod prąd

policja.pl

Jechał pod prąd, wbił się w rondo. Alkomat dawno nie pokazał takiego wyniku

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Kierowca jechał pod prąd Trasą Popiełuszki w Płocku w poniedziałkowy późny wieczór. Swój szaleńczy rajd zakończył na rondzie. Pozostali uczestnicy ruchu drogowego błyskawicznie zareagowali i odebrali mu kluczyki, aby uniemożliwić jeg

Kierowca jechał pod prąd

Kierowca mknął ulicami Płocka kompletnie pijany, stwarzając ogromne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jechał pod prąd Trasą Popiełuszki w Płocku. W końcu mężczyzna wjechał w rondo, wtedy inni kierowcy zabrali mu kluczyki. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechała policji, zbadano mężczyznę na obecność alkoholu we krwi, okazało się, że miał ponad cztery promile.

Pijany kierowca

- Ten 40-letni mężczyzna w Płocku kierował fordem, stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu i uszkodził znaki drogowe. Jego dalszą niebezpieczną jazdę udaremnił inny kierujący. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd - przekazała w rozmowie z portalem petronews.pl mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Płocku.

Kierowca miał ponad cztery promile

Ponad cztery promile alkoholu w organizmie to faza porażenna zatrucia alkoholowego, która zaczyna się na poziomie czterech promili, a kończy na pięciu i pół promila. W tej fazie dochodzi m.in. do ciężkiej śpiączki toksykologicznej, zwolnienia akcji serca, a nawet porażenia ośrodka pnia mózgu.

Błyskawiczna reakcja świadków

- Zdecydowana reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoją jazdą mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Z takimi reakcjami policja spotkała się już wielokrotnie i są one godne pochwały i naśladowania - zaznaczyła mł. asp. Kowalska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wypadek na torach w rejonie Lasku na Kole. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aktywista wspiął się na Maszt Wolności, by zawiesić flagę dla uchodźców

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital Bielański. Zmarła kobieta w ciąży chora na COVID-19. Była niezaszczepiona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fuszerka w MZA, czyli jak miejskie zakłady dezynfekują autobusy

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Wiadomości

Warszawa pokazała, ile straciła przez Marsz Niepodległości 2021

Czytaj więcej >