wawainfo.pl > Mazowieckie

Mazowieckie

województwo mazowieckie

warszawa - BOA
19.03.2022 03:38 Kontrterroryści skakali z policyjnego śmigłowca. Na Mazowszu przeprowadzono ćwiczenia grupy "BOA"

Mundurowi z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" trenowali skoki spadochronowe z policyjnego Black Hawka. Kontrterroryści prowadzili ćwiczenia na lotnisku Warszawskiego Aeroklubu Chrcynno EPNC pod Nasielskiem.Do obowiązków kontrterrorystów należy zwalczanie aktów terrorystycznych. Służby wysyłane są również do najcięższych rodzajów przestępstw, przez co ich trening jest wyjątkowo wymagający i obejmuje m.in. ćwiczenia strzeleckie, nurkowe czy skoki spadochronowe.Ostatni ze wspomnianych elementów ćwiczono na lotnisku Warszawskiego Aeroklubu Chrcynno EPNC pod położonym 50 kilometrów od stolicy Nasielskiem.

Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay
19.03.2022 03:34 Nie mógł zapanować nad autem, stracił kontrolę. Uderzył w matkę z dwuipółletnią córeczką

Do niebezpiecznego wypadku doszło we wtorek w miejscowości Laszczki, w powiecie pruszkowski. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i w efekcie potrącił idącą z boku drogi matkę z dwuipółletnią córką. Zarówno jedna, jak i druga zostały przewiezione do szpitala.

Mława
19.03.2022 03:27 Mława. Tajemnicze zabójstwo 28-letniego mężczyzny, zatrzymano cztery osoby

Mława. Tajemnicze zabójstwo 28-letniego mężczyzny. Wziął udział w imprezie. Następnego dnia informacje o śmierci potwierdziła prokuratura i policja. Zatrzymano cztery osoby. Trwają policyjne czynności.Jak podaje naszamlawa.pl, w Mławie, w nocy z 12 na 13 czerwca doszło do zabójstwa. Tajemnicze zdarzenie jest zdawkowo komentowane przez służby. Stwierdzono śmierć 28-letniego mężczyzny. W rozmowie z lokalnym medium prokurator potwierdził, że wstępnie czyn zakwalifikowano jako zabójstwo.

Mazowieckie
19.03.2022 03:27 Mazowieckie. Nie żyje motocyklista, zderzył się z lawetą

Mazowieckie. Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem zderzył się z lawetą. GDKiA informowała o jednej osobie rannej. Tuż przed 21:00 podano, że nie żyje. Cała droga zablokowana.Do zdarzenia doszło 10 czerwca w okolicach 18:30. W województwie mazowieckim, na drodze krajowej numer 10 laweta zderzyła się z motocyklistą. Incydent wydarzył się na odcinku między Drobinem a Płońskiem.