Ulewa zdemolowała Mazowsze. W Warszawie nadal są zalane ulice, IMGW już wydaje kolejne ostrzeżenia

Autor Julian Bakuła - 14 Października 2020
IMGW wydaje kolejne ostrzeżeniaŹródło: Twitter / Jan Pawlicki @Jan_Pawlicki

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia hydrologiczne, podczas gdy strażacy wciąż zmagają się ze skutkami ulew i burz, które w ciągu ostatniej doby przetoczyły się przez Mazowsze i Warszawę. Mazowiecka straż pożarna musiała podjąć kilkaset interwencji. W Warszawie z powodu niedrożnych studzienek ulice zamieniły się w rzeki. Dane IMGW sugerują, że może być jeszcze gorzej.

IMGW ostrzegało przed ulewą

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia hydrologiczne, po tym jak w ciągu ostatniej doby przez Mazowsze przetoczyły się burze. Strażacy mieli pełne ręce roboty. - W związku z opadami deszczu i silnym wiatrem strażacy na Mazowszu interweniowali prawie 300 razy - powiedział w środę mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. 124 interwencje związane były z obfitymi opadami, a 167 - z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń - 57 - wymagających interwencji odnotowano w powiecie płockim. Nieco mniej było w powiecie ciechanowskim (38 razy), Warszawie (30), pow. białobrzeskim (14), płońskim (12), sierpeckim (10) i sochaczewskim (10). Interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych drzew, pompowania wody oraz udrożnienia szlaków komunikacyjnych. Wskutek burzy szczególnie ucierpieli mieszkańcy powiatu białobrzeskiego, gdzie w miejscowości Sucha doszło do zalania 8 budynków mieszkalnych przy ul. Szlacheckiej. Na miejscu pracuje 40 strażaków.

Ostrzeżenia na kolejne dni

Podobnych zdarzeń możemy się spodziewać także w nadchodzących dniach. IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne w związku z ryzykiem wezbrania wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a nawet alarmowych dla powiatów w województwie mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Szczególne zagrożenie dotyczy szeregu powiatów na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, oraz województwie pomorskim i zachodniopomorskim, jak i na całej długości wybrzeża, z naciskiem na wybrzeże zachodnie.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, rząd właśnie podjął decyzję. Jutro ogłoszą nowe restrykcje dla całej Polski
2. Już od jutra kolejna duża grupa Polaków otrzyma wyższe emerytury. Trzeba spełnić tylko jeden prosty warunek
3. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków

Warszawa Wenecją Północy - z powodu niedrożnych studzienek ulice zamieniają się w rzeki

Ulewne deszcze, które w ciągu ostatniej doby przeszły przez Mazowsze, zalały także stołeczne ulice, które w wielu miejscach zamieniły się w rzeki. Winą za ten stan rzeczy niektórzy mieszkańcy obarczają władze miasta, które nie zadbały o udrożnienie ulicznych studzienek. Zalegająca na ulicach woda opadowa prowokuje część osób do gorzkich komentarzy. "Warszawa - Wenecja Północy! Kiedy udrożnicie studzienki na Starym Mokotowie?" - napisał na Twitterze jeden z użytkowników, dzieląc się filmem, na którym widać samochodu brnące ulicami zalanymi wodą.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od jutra nowe obostrzenia. Pilny apel rządu do milionów Polaków
  2. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany
  3. Pilna decyzja kościoła. Msze będą tylko online, świątynia będzie zamknięta
  4. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  5. Pierwsza podstawówka całkowicie zamknięta. 12 nauczycieli zakażonych koronawirusem
  6. Duże polskie miasto czerwoną strefą od jutra? To praktycznie przesądzone
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News