wawainfo.pl > Wiadomości > Ulewa zdemolowała Mazowsze. W Warszawie nadal są zalane ulice, IMGW już wydaje kolejne ostrzeżenia
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Ulewa zdemolowała Mazowsze. W Warszawie nadal są zalane ulice, IMGW już wydaje kolejne ostrzeżenia

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia
Twitter / Jan Pawlicki @Jan_Pawlicki

IMGW ostrzegało przed ulewą

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia hydrologiczne, po tym jak w ciągu ostatniej doby przez Mazowsze przetoczyły się burze. Strażacy mieli pełne ręce roboty. - W związku z opadami deszczu i silnym wiatrem strażacy na Mazowszu interweniowali prawie 300 razy - powiedział w środę  mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. 124 interwencje związane były z obfitymi opadami, a 167 - z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń - 57 - wymagających interwencji odnotowano w powiecie płockim. Nieco mniej było w powiecie ciechanowskim (38 razy), Warszawie (30), pow. białobrzeskim (14), płońskim (12), sierpeckim (10) i sochaczewskim (10). Interwencje dotyczyły głównie usuwania połamanych drzew, pompowania wody oraz udrożnienia szlaków komunikacyjnych. Wskutek burzy szczególnie ucierpieli mieszkańcy powiatu białobrzeskiego, gdzie w miejscowości Sucha doszło do zalania 8 budynków mieszkalnych przy ul. Szlacheckiej. Na miejscu pracuje 40 strażaków.

Ostrzeżenia na kolejne dni

Podobnych zdarzeń możemy się spodziewać także w nadchodzących dniach. IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne w związku z ryzykiem wezbrania wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a nawet alarmowych dla powiatów w województwie mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Szczególne zagrożenie dotyczy szeregu powiatów na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, oraz województwie pomorskim i zachodniopomorskim, jak i na całej długości wybrzeża, z naciskiem na wybrzeże zachodnie.

Warszawa Wenecją Północy - z powodu niedrożnych studzienek ulice zamieniają się w rzeki

Ulewne deszcze, które w ciągu ostatniej doby przeszły przez Mazowsze, zalały także stołeczne ulice, które w wielu miejscach zamieniły się w rzeki. Winą za ten stan rzeczy niektórzy mieszkańcy obarczają władze miasta, które nie zadbały o udrożnienie ulicznych studzienek. Zalegająca na ulicach woda opadowa prowokuje część osób do gorzkich komentarzy. "Warszawa - Wenecja Północy! Kiedy udrożnicie studzienki na Starym Mokotowie?" - napisał na Twitterze jeden z użytkowników, dzieląc się filmem, na którym widać samochodu brnące ulicami zalanymi wodą. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane